Meteorologové varují Čechy před plánováním letošní dovolené v Chorvatsku. Budou padat rekordy

Fotografie: Depositphotos

Chorvatsko bude letos extrémně horké. Nepodceňte proto hydrataci a také pravidelné používání opalovacího krému. Vedro zasáhne už v červnu.

Češi milují trávení léta v Chorvatsku. Pokud se tam letos chystáte na dovolenou i vy, je možné, že potkáte více Čechů než místních, ale to by nemělo být žádným překvapením. Co by vás však mohlo zaskočit, jsou extrémně vysoké teploty, které pro letošní rok hlásí meteorologové. Chorvatsku se nadprůměrné teploty nevyhnou především v červenci.

Sluníčka si užijete ažaž

Pokud jste milovníky horkých letních dnů, letos budete rozhodně spokojeni. I když taková horka, jaká hlásí meteorologové, už nejsou příliš příjemná ani pro fanoušky skutečných veder. Hlavně jsou zdraví nebezpečná, proto buďte řádně připraveni. Meteoroložka Dagmar Honsová uvedla pro TN, že léto by mohlo být v Chorvatsku velice žhavé. Už v červnu teploty výrazně vyskočí a v červenci to pak bude opravdová výheň.

žena s vějířem
Fotografie: Freepik

Jezdíte-li ovšem do Chorvatska pravidelně každý rok, možná vás vysoké teploty příliš nezaskočí. Již delší dobu narůstá počet tropických dnů i nocí v této oblasti. Přímo úměrně tak roste i výskyt a intenzita bouřek. Záleží také, do jaké části Chorvatska se vydáte. V zemi totiž panují velké teplotní rozdíly. Na severu bývá v průměru o 2 stupně chladněji. O teplotním pekle můžeme hovořit v chorvatském Osijeku, kde má vedro na svědomí několik lidských životů, jak píše server Novinky.

Meteorologové upozorňují Čechy na léto 2024, které bude lámat historické rekordy v mnoha ohledech

Srpen už bude příjemnější

Dobře uděláte, pokud si naplánujete dovolenou v Chorvatsku na srpen. Z července na srpen totiž bude teplotní skok celkem znatelný. Měsíc bude bohatý na srážky a teploty výrazně klesnou. Nemusíte se však bát, že vás překvapí zima a zkazí vám zasloužený odpočinek u moře. Sice budete muset počítat s nějakou tou bouřkou, ale i přesto si zabalte dostatek plavek, a především opalovacího krému. Na SvětěKreativity jsme již psali, že by se čeští turisté měli připravit na nárust cen v Chorvatsku.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*