Bydlení po námořnicku, aneb prázdninová atmosféra i u vás doma!

Milujete chvilky strávené u moře? Pokud se nemůžete dočkat letošní dovolené, na které se necháte unášet příjemnou relaxací a ničím nerušeným klidem nebo jste na ní již byli, vytvořte si i u vás doma lákavou atmosféru, která vám připomene léto strávené na břehu moře.

Za pomoci pár hezkých doplňků tento úkol zvládnete hravě. Nemusíte hned běžet do obchodu, bohatě si vystačíte s tím, co skrývá váš domov. Sneste z půdy suvenýry z dovolené, lastury a škeble, skvěle se v námořnickém stylu budou vyjímat i pro něho typické dekorace – lucerny, majáky, mořské plody. Popusťte uzdu fantazii a vykouzlete si s naším článkem útulný domov ve stylu námořníků!

Barva, barvy, barvičky!

K námořníkům neodmyslitelně patří trojice barev: červená, modrá a bílá. Bez této trikolóry se jednoduše neobejdete. Aplikovat si je doma můžete ve velkém a co se modré a červené týče, neomezujte se jejich křiklavostí, pestrostí a intenzitou. S těmito barvičkami si doma hravě vytvoříte přítulné a oku přitažlivé prostředí, které pro vás bude věrnou vzpomínkou na léto u moře, slunečné pláže, racků a opálených turistů. Zní to lákavě, viďte?

Námořnické pruhy dodají vašemu bydlení ten správný šmrnc!

Námořnický stylA teď ruku na srdce: co si kromě barevné trikolóry automaticky spojíte s námořnickým stylem? Ano,jsou to jednoznačně pruhy a to všech tlouštěk či velikostí. Není se proto čemu divit, že i letní móda dominuje pruhovanými tričky, saky, kraťasy – i v bydlení se dá těchto tvarů šikovně využít. Vaší sázkou na jistotu proto budou pruhované textilie, které se dají použít od kuchyně, přes ložnici až po obývák, chybu neuděláte ani proužkovanou tapetou – ta se stane příjemným zpestřením vašeho interiéru.

 

Dekorace a doplňky a la námořník ve velkém!

Doplňky a dekorace nesmí chybět v jakkoli pojatém interiéru – v tom námořnickém to samozřejmě není výjimka! A co všechno si můžete pořídit, abyste si doma vytvořili dokonale letní atmosféru? Jednoduše vše, co vám byť jen okrajově připomene léto, moře a pláž! Mohou to být fotky plachetnic na vaší poličce, záchranný kruh pověšený nad postelí, sítě, mořské hvězdice, lana, kotvy…fantazii se meze opravdu nekladou!

Obrázky: smalldesignideas, decoist

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]