Terasu nebo balkon můžete ozdobit lehkými závěsy či záclonami. Výsledek vás mile překvapí

Máte již truhlíky a květináče na balkoně či terase plné barevných kytek, ale stále tomu něco chybí? Pak zkuste kouzlo závěsů a záclon. Ať už jde o malý balkon nebo větší terasu, nejenže vás budou krýt v době nejostřejšího sluníčka a poskytnou příjemný stín, dodají terasám ten správný šmrnc.

Nebývá snadné překvapit nějakou novinkou, jestliže máte již balkon provoněn květinami a zpestřen jejich barvami. K příjemnému posezení v takovém prostředí chybí už jen docela málo – zkuste záclonky či závěsy z lehoučkého materiálu.

Díky nim se víc uzavře prostor, získáte více soukromí a prostor bude o to útulnější. Klidně použijte i další pomocníky, jako předložky, měkké koberečky, polštářky a deky. Proč sedět zavřený uvnitř v domě či bytě, když můžete užívat čerstvého vzduchu a cítit se přitom komfortně, jako doma.

Záclony a závěsy i na balkon

Záclonky a závěsy lze použít i během podzimu, to už záleží na vás, jak moc chcete trávit čas venku. Ovšem během léta by rozhodně chybět neměly. Jako vhodný letní materiál pro tento účel je například len, tyl, hedvábí či organza. Nejvíce parády nadělají lehké a průhledné záclonky bez vzorku.

Můžete nechat jen záclony nebo doplnit o závěsy. Případně zvolit pouze závěsy, které vytvoří diskrétní zázemí a zároveň vám umožní výhled.

Takováto praktická dekorace vám zajistí ještě větší pohodu, příjemný pocit, ale zapůsobí rovněž i na diváka. Nezapomínejte na šňůrky, abyste bylo možné podle potřeby závěsy sepnout. Materiál vybírejte podle toho, zda chcete jen parádu nebo vytvořit i stín a soukromí. Soukromí se nemusí hodit jen během dne, ale třeba i večer při romantickém posezení.

Nezapomínejte také na to, že bude potřeba tuto dekoraci udržovat. Sundání a opětné nasazení by nemělo být složité, ať můžete záclony či závěsy podle potřeby prát. K zavěšení můžete použít klidně šňůru na prádlo nebo dlouhou teleskopickou tyč. To už záleží na rozměrech vašeho balkonu/terasy a možnostech.

Fotografie: Foodnetwork, Recognizealeader