Matka čtyř dětí ochrnula po mrtvici. Bezcitný manžel ji opustil po pěti dnech. Žena se mu ale pomstila

Fotografie: Depositphotos

Ne, to není pohádka ani vzlykavý příběh. Mladé ženě pomohlo neštěstí najít lásku po dvojnásobném úrazu. Přišla o nohu a vzápětí se dozvěděla, že se s ní chce po 14 letech rozejít její manžel.

Někteří lidé mohou čelit bolestným událostem, které jim převrátí celý život naruby. V těchto těžkých chvílích je pro návrat na správnou cestu nezbytná podpora a láska blízkých. Někdy se však můžete spolehnout jen sami na sebe, že se zotavíte a udržíte nad vodou. 37letou ženu, opustil manžel několik dní poté, co se dozvěděla, že už nikdy nebude chodit. Odhodlaná to překonat, dokázala si vykouzlit úsměv na tváři a najít lásku u svého sportovního trenéra.

Manžel ji opustil pět dní po mrtvici

Angličanka Riona Kelly prošla nesmírně těžkou zkouškou. Po mrtvici byla převezena do nemocnice. Jako matka čtyř dětí zůstala ochrnutá. Ale ke vší smůle se žena o pět dní později dozvěděla, že její manžel chce jejich vztah ukončit. Manželé, kteří mají čtyři děti ve věku 16, 11, 9 a 5 let, se rozešli, zatímco se Riona zotavovala z nehody. „Když se ohlédnu zpět, uvědomuji si, že jsem byla v manželství nešťastná, ale vybudovali jsme si společný život a měli jsme povinnosti,” říká.

Opustil ji manžel, podporovaly ji děti a blízký přítel. „Tehdy jsem manžela potřebovala nejvíc,” lituje. Po šesti týdnech rehabilitace Riona stále nemohla hýbat nohama, a tehdy jí lékaři řekli, že už nikdy nebude chodit. Před 18 měsíci měla autonehodu a říkali jí, že to mohlo způsobit problémy s páteří. Tehdy Riona přemýšlela dokonce o sebevraždě.

Po bouřce vysvitlo slunce

I když jí bylo nejhůř, Riona pokračovala ve fyzioterapeutických cvičeních. Po chvíli se ženě podařilo udělat první kroky s pomocí paralelních tyčí. Bylo to hrozně těžké, Riona vůbec nohy necítila a nejprve je při pokusech o chůzi jenom táhla za sebou, ale hlavní bylo, že se ji dařilo dělat nějaké pokroky. Po čtyřech měsících v nemocnici se mohla vrátit domů. Její jedinou motivací byla láska k dětem. Během zotavování se seznámila s Keithem Masonem, svým sportovním trenérem.


Pomohl jí projít těžkou zkouškou a poskytl jí veškerou podporu, kterou si zasloužila. Rioniny děti si s mladíkem dobře rozuměly a zrodil se krásný milostný příběh. Navzdory tomu, co jí řekli lékaři, žena byla schopna znovu chodit a dokonce začala navštěvovat místní posilovnu. „S Keithovou pomocí je mi lépe a cítím se silnější než kdy dřív,” řekla Riona.

Jaké jsou příznaky mrtvice

Ve České republice je každoročně evidováno okolo 25.000 případů mozkových příhod. Cévní mozková příhoda, známá také jako „mozkový infarkt“, může vést k ucpání nebo prasknutí cévy v mozku. V důsledku toho je mozek zbaven kyslíku a několik milionů neuronů může být velmi rychle zničeno.

Jedná se tedy o lékařskou pohotovost, která musí být co nejrychleji ošetřena. Cévní mozková příhoda je považována za nejčastější příčinu získaného postižení u dospělých. Abyste předešli nevratnému nebo dokonce smrtelnému poškození, které může mrtvice způsobit, je nutné rozpoznat varovné příznaky:

Fotografie: Freepik
  • Zrakové problémy: dvojité vidění nebo ztráta zraku na jedno oko,
  • ochrnutí jedné nebo více končetin v obličeji,
  • slabost svalů,
  • obtíže při komunikaci,
  • problémy s rovnováhou a koordinace,
  • náhlá a nevysvětlitelná bolest hlavy
  • zhoršená bdělost.

Zdroj: TheSun, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]