Posluchači se urazili, když zjistili, že je čeká představení bezrukého pianisty. 10 vteřin je přesvědčilo

Fotografie: zaui/Scott Catron / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Mladík dokazuje, že kde je vůle, tam je cesta. Ačkoliv se narodil bez prstů, podařilo se mu díky talentu a píli pokořit nástroj, na který se bez prstů nedá hrát.

Hra na piano vyžaduje hbité prsty a přesný úhoz do kláves. Možná obdivujete pianisty, jejichž prsty se rychle přesouvají po klávesách a z nástroje se line krásná melodie. Věřili byste však, že se na tento hudební nástroj dá hrát i bez prstů? Dokázal to tento mladík z Ruska, kterého fyzické postižení nezastavilo v tom, aby dělal to, co mu přináší radost.

Narodil se postižený a skončil v dětském domově

16letý Alexey Romanov se stal inspirací pro všechny, kterým připadá, že mají v životě mnoho naloženo. Ani těžký handicap tohoto rodáka z malé vesničky Zelenodolsk, v ruském Tatarstánu, nezastavil. Nebudete věřit, jak je něco takového možné. Ve videu níže se můžete podívat na záznam z koncertního vystoupení, kde Alexey vystoupil spolu s celým orchestrem.

Osud k tomuto chlapci zpočátku rozhodně nebyl přívětivý. Nejenže se narodil bez rukou, ale také vyrůstal v dětském domově. Až ve 14 letech si ho adoptovali jeho nynější rodiče. A byli to právě oni, kteří si brzy všimli, že se Alexey zajímá o vážnou hudbu. Nadchli ho skladby od Mozarta a Vivaldiho. Rodiče se tak rozhodli Alexeye podpořit a koupili mu keyboard.

I s pomocí učitele hudby se mu pak velmi rychle podařilo tento hudební nástroj ovládnout. A jak se můžete sami přesvědčit, o dva roky později už předvádí něco těžko uvěřitelného. „A my se i se zdravýma rukama a nohama často bojíme těžkostí a litujeme se,“ napsala komentujících Tatiana Chapaeva to, co při sledování tohoto mladíka napadne asi mnoho lidí. Dalším příkladem toho, že handicap vás nemůže zastavit, je i žena, o níž jsme nedávno psali na SvětKreativity, která předvedla neuvěřitelné věci v talentové show.

Na co si stěžujeme?

Alexey je přitom nesmírně skromný. Z výstupu před tolika lidmi byl velmi nervózní. Jak však píše deník Guardian, když si sedl za klavír, najednou z něj všechna nervozita spadla. „Někdy se zdá, že existuje neviditelný, nekonečný duchovní zdroj, ze kterého mohu čerpat sílu,“ řekl Alexey, proč mu nepřipadá tak těžké to, čemu jiní nemohou uvěřit.

Ze slepého 7letého chlapce měli dojem, že se asi spletl. Když sáhl na piano, celý sál zůstal v transu

Věřím, že po zhlédnutí tohoto videa se také zamyslíte nad tím, že někdy jsou naše těžkosti opravdu nicotné v porovnání s životy některých lidí. Alexey navíc není sám, který svojí vůlí překonal nemožné, inspiruje ostatní. Podívejte se i na tohoto pianistu, jenž ke své hře dokonce musí využívat bradu. Kanál zabývající se prezentací nadějných umělců, Talented Musicians, našel muže, jehož handicap je ještě vážnější a hraní mu jde skvěle.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]