Invalidní manželka propukla v pláč, když ji manžel v garáži svépomocí postavil jedinečný vozík

Fotografie: Juandev / Creative Commons / Attribution 3.0

Když muž skrývá nějaké tajemství před svou ženou, obvykle to neznačí nic dobrého. Tento muž to ale myslel dobře a měl velký plán, jak překvapí svou manželku, aby mohla žít jako dříve.

Do života by si měl člověk vybírat takového partnera, aby se na něj mohl spolehnout a vždy obrátit. Správný životní partner ulehčí každodenní život a když se objeví nějaké problémy, pomůže je vyřešit. Tento muž chtěl své ženě pomoci, aby se mohla cítit úplně normálně a žít jako dřív. Nějakou dobu ale před ní ukrýval veliké tajemství, které jeho žena později objevila a rozplakala se.

Život se může změnit během vteřiny

Každý člověk by na sebe měl dávat pozor při každodenních činnostech a také by si měl hlídat svůj zdravotní stav. Nikdo totiž přesně nemůže vědět, co se stane. A proto je dobré se snažit předejít všemu, co by mohlo mít špatné následky. Během chvíle nepozornosti se například může stát nehoda, která změní průběh života nejen viníkovi, ale i všem účastníkům.

Běžný den navždy změnil budoucnost rodiny

Maminka Liz měla se svým mužem Bradem tři děti a rádi jezdili na výlety. Jednoho dne se všichni rozhodli vyrazit si na výlet a těšili se na další společné zážitky. Bohužel netušili, že jejich výlet nedopadne dobře. Při cestě po dálnici jim totiž praskla pneumatika a došlo k vážné dopravní nehodě.

Liz měla z nehody následky

„Když došlo k nárazu do dalšího auta, jediné, co mi běželo hlavou, bylo to, aby děti a Liz byly v pořádku. Na chvilku jsem podle lékařů ztratil vědomí. Po tom, co jsem se probral v nemocnici, jsem zjistil, že děti jsou v pořádku, ale Liz ne. To, co mi poté lékaři řekli, navždy změnilo naše životy,“ vypráví Brad o děsivé autonehodě.

autonehoda
Fotografie: Pixabay

Manžel byl rozhodnutý své ženě pomoci

„Poprvé jsem Liz mohl vidět až po 3 dnech. Když jsem s ní poprvé mluvil, byla hodně vyděšená a myslela si, že ji opustím. Lékaři nám sdělili, že kvůli nehodě nebude moci chodit a je odkázána na invalidní vozík. Snažil jsem se svou ženu uklidnit a slíbil jsem jí, že společně vše zvládneme.“ Brad sdělil, že byl také trochu vyděšený, ale chtěl svou manželku podpořit.

Rodinné výlety se zkomplikovaly

„I přes to, že Liz byla na invalidním vozíku, snažila se s námi chodit na výlety, ale jednoho dne se stalo něco velice smutného. Nejraději jsme chodili nezpevněnými cestami a stezkami, které byly v horším stavu. Tam s námi bohužel nemohla a musela zůstat na rovině. Viděl jsem na ní, že je hodně smutná, a její bezmoc mě zasáhla,“ řekl Brad a pokračoval ve vyprávění.

Brad dříve sloužil jako voják

„Kdysi jsem působil několik let v armádě a mou prací bylo čištění a údržba tanků. Mohl jsem se považovat za technický typ a díky svým zkušenostem jsem chtěl pro svou ženu sestrojit invalidní vozík, který by ji dostal i na těžko přístupná místa. Začal jsem tedy trávit více času v garáži, kde jsem svůj nápad chtěl realizovat.“ Brad věděl, že ho čeká hodně práce, ale byl odhodlaný ji dokončit.

Moje žena mě nachytala

„Protože jsem byl v garáži celkem často, začala se mě ptát, co tam neustále dělám. Řekl jsem jí, že musím opravit auto, jež neustále hlásí chybu. Jednoho dne se ale Liz rozhodla vydat na kontrolu a uviděla stroj, který jsem měl téměř hotový. V momentě, kdy si ho všimla, pochopila, co celou dobu v garáži dělám, a rozplakala se.“ Brad pokračoval tím, jak to celé dopadlo.

„Pro svou ženu jsem zkonstruoval invalidní vozík poháněný elektromotorem, jenž byl zároveň vybaven i pásy z tanku. Nyní s námi může i do těžko přístupných míst.“ Brad se také pochlubil tím, že si jeho vynálezu všimla známá společnost, která mu zaplatila za jeho návrh, aby mohli tyto typy invalidních vozíků vyrábět také.

Zdroj: Newsner