Narodila se bez nohou. Navzdory svému handicapu jde však za svým snem, v 8 letech předvádí gymnastiku jako z jiné planety

Fotografie: Depositphotos

Tato osmiletá holčička přišla na svět bez nohou. Handicap jí však nezabránil v tom, aby si splnila svůj sen stát se profesionální gymnastkou.

Tato osmiletá dívka jménem Paige Calendine z Ohia ve Spojených státech se narodila bez nohou, ovšem svůj problém nevnímá jako handicap. Již v 18 měsících ji totiž rodiče přihlásili na lekce gymnastiky, aby posílila své tělo, a navzdory všem pochybnostem se rozhodla stát se v tomto oboru profesionálkou. Tím její sen ovšem nekončí – nyní spolu se svou trenérkou přemýšlí o plavání a lukostřelbě.

Neobyčejná dívka plná talentu

Paige je v současné době studentka základní školy Maysville v americkém Ohiu a navzdory svému handicapu se snaží žít normální život, jako každá jiná dívka v jejím věku. Její rodiče ji už v 18 měsících přihlásili na lekce gymnastiky, aby jí pomohli zpevnit tělo a začlenit se do dobrého kolektivu. „Moji rodiče mě přihlásili na gymnastiku, protože chtěli, abych měla silné tělo. Když jsem začala, trochu jsem s tím bojovala, ale pak jsem se začala zlepšovat a nyní se rozhodně nechystám přestat,“ řekla Paige během jednoho rozhovoru.

Fotografie: Pexels

Dnes mladá dívka závodí v gymnastice v soutěžích po celé zemi navzdory všem pochybnostem a jak říká, rozhodně se nechystá se sportováním přestat. Sama totiž o sobě tvrdí, že pokud jde o její budoucnost, neexistuje zatím nic, co by ji drželo zpátky. Její velkou oporou je také trenérka Esther Weibel spolu s týmem Zanesville Gymnastics, kteří ji doprovází a dodávají jí oporu během každého závodu a tréninku.

Gymnastikou to nekončí

Paige také prozradila, že gymnastikou její rozkvět rozhodně nekončí. Podle jejího otce chce dělat také cheerleading, plavání, a dokonce prý přemýšlela o lukostřelbě. „Mluvila o lukostřelbě a podobných zajímavých sportech. Zatím jsme ji nikam nepřihlašovali, protože nyní záleží na tom, jak by tyto sporty ovlivnily gymnastiku. Myslím si ale, že to zvládne hravě. My rodiče jí dodáme tu nejlepší oporu, protože si ji prostě zaslouží. Jsme tady pro ni a vždy budeme,“ dodal její otec.

Působivé výsledky mladé dívky by měly být inspirací pro každého. Je totiž očitým důkazem toho, že ani handicap nedokáže zastavit člověka v tom, aby dělal, co miluje. Důležitým faktem je také to, že jí je teprve 8 let a svůj život má teprve před sebou. S takovýmto přístupem by ovšem mohla do budoucna dokázat opravdu velké věci!

Zdroj: The Epoch Times

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]