Chlapeček se narodil bez rukou i nohou, matka se zalekla a opustila ho. Po letech ale všem vytřel zrak

Fotografie: Pospiech / Creative Commons / Attribution 2.0

S tímto dítětem se osud nemazlil. Chlapeček se totiž narodil bez všech končetin. Navíc ho matka ihned po porodu opustila. Vyrostl v adoptivní rodině a dnes inspiruje ostatní lidi.

Je neuvěřitelné, co dokážou lidé, kteří se potýkají s nelehkým životním údělem. Častá šikana i neustálý boj s handicapem však tohoto mladého muže nezlomily. Díky milující rodině, jejich podpoře a vlastní houževnatosti se nakonec dostal na inspirativní životní cestu. Za všechny strasti dnes sbírá odměnu, dělá to, co ho baví, a hlavně je plně soběstačný.

Maminka se jeho postižení zalekla a nechala ho v porodnici

Hanhartův syndrom je velmi vzácné onemocnění, které postihuje asi jedno dítě z milionu. Pacienti mají nevyvinuté nebo jen částečně vyvinuté některé končetiny. V případě Gaba Adamse se však jednalo o kompletně chybějící končetiny. Je vůbec možné, aby se člověk s takovým postižením stal nezávislý na pomoci druhých?

Gabe se narodil v Brazílii, ale jeho maminka se tak děsivého postižení zalekla a malého chlapce nechala po porodu v nemocnici. Gabe tak putoval do sirotčince s minimální vyhlídkou na to, že se ho nějaká rodina ujme, a nejspíš tak stráví většinu života v posteli. Janelle Adamsová z amerického Utahu však jednoho dne uviděla fotku tohoto postiženého miminka a rozhodla se, že mu musí nějak pomoci.

Adoptivní rodina si pro něj přijela do Brazílie

Už v té době měli několik vlastních dětí, ale rozhodli se s manželem, že si Gabea adoptují, a vyrazili pro něj do Brazílie. Gabe se nakonec ocitl v obrovské milující rodině se 13 sourozenci. Tady získal podporu a zázemí, které tolik potřeboval, protože venkovní svět ho kvůli jeho handicapu nepřijímal zrovna přátelsky.

Když se chce, všechno jde. Takové heslo nejspíš zastávali Gabeovi adoptivní rodiče. Nikdy mu nic neulehčovali a již od začátku si dali za cíl, že z Gabea vychovávají soběstačného člověka. Chlapec často protestoval, ale rodiče byli neústupní. Podporovali ho a neustále ho ujišťovali, že to zvládne sám, jen musí přijít na to, jak to udělat.

Vystupuje s taneční skupinou a pořádá přednášky

Gabe je jim dnes za jejich přístup nesmírně vděčný. Přestože v jejich životě mnohdy nastaly i velmi těžké chvíle plné slz na obou stranách. Nakonec se sám Gabe rozhodl, že jeho cílem je získat plnou soběstačnost. Bez cizí pomoci tak zvládá většinu běžných věcí. Osprchuje se, obleče se, dostane se na vozík a uvaří i jídlo. Navíc úspěšně odmaturoval a postupně se začal rozhlížet po příležitosti, jak by sám mohl jiným lidem pomáhat.

Fotografie: Freepik

Možná se budete divit, ale jeho koníčkem je tanec. Vystupuje s taneční skupinou a neustále se zdokonaluje. To byl také způsob, jak mohl podpořit nemocné lidi. Pořádá totiž benefiční vystoupení a jejich výtěžek pak putuje lidem s různými onemocněními. Dělá také přednášky, ve kterých mluví o svém postižení. To pro něj byla také jedna z výzev, jak se zbavit ostychu a naučit se před lidmi mluvit.

Na těchto přednáškách se ho lidé nejčastěji ptají, jestli by si přál mít končetiny nebo alespoň protézy. On však vždy odpoví, že ne. Jeho život prý není těžký. Život je těžký, když si ho těžkým uděláme. Došel tak daleko bez protéz a je pyšný na své tělo, které zvládá tolik věcí. Protézy jednoduše nepotřebuje. Na inspirativní příběh tohoto mladého muže se můžete podívat dole ve videu.

Zdroj: Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*