Žena s roztroušenou sklerózou zaparkovala na místě pro invalidy a po návratu našla na svém autě zdrcující vzkaz

Fotografie: Freepik

Mnoho lidí trpí postižením, které není pouhým okem viditelné. Nikdy nevíte, čím si člověk prochází, když ho poprvé potkáte.

Jedna Australanka byla šokována, když na čelním skle svého auta objevila připíchnutý velmi bolestivý vzkaz. Justine Van Den Borne byla ve věku 35 let diagnostikována roztroušená skleróza, která stav centrální nervové soustavy pacienta ovlivňuje různými způsoby. Většinou jsou lidé s roztroušenou sklerózou připoutání na invalidní vozík, avšak nemusí tomu tak být vždy, například v počátečních formách stadia nemoci.

Nechutný vzkaz za sklem

Australanka Justine Van Den Borne a její dospívající dcera si všimly vzkazu na předním skle, když odjížděly z nákupního centra po příjemném dopoledni. „Nezapomněla sis vozík?“ stálo na něm. O to horší je fakt, že tento papírek hrdý pisatel umístil přímo nad jejím parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením na palubní desce. Van Den Borne, která trpí roztroušenou sklerózou, byla po přečtení velmi rozrušená.

Fotografie: Unsplash

O svůj zážitek se žena podělila

Justine sdílela vzkaz na Facebooku spolu s odpovědí osobě, která ho napsala. Její zpráva byla sdílena více než 130 000krát. „Děkuji, že jste mi zkazili den.“. Justine napsala: „Ve věku 35 let mi byla diagnostikována roztroušená skleróza. Nejen roztroušená skleróza, ale ta nejhorší, která se nedá léčit a pomalu mi ochromuje život. Moje děti musely čelit věcem, kterým nikdy neměly, a budoucnost nás všech se navždy změnila.“

Fotografie: Freepik

Justine dále pisateli odpovídá, že v den, kdy ji měl vidět, měla dobrý den, procházela se s dcerou, bez pomoci, zkrátka se cítila šťastná. Poděkovala, že ji pisatel tento skvělý den pokazil. Díky němu cítila, jak se na ni lidé koukají přes prsty. Žena je už unavená z toho, jak ji cizí lidé okrádají o její šťastné chvilky a nepřejí jí, aby využívala parkovací místa, na která má právo. Zdravotní handicap nemusí vždy znamenat, že člověk musí být na invalidním vozíku.

Ne každý postižený musí mít vozík

Žena se snažila svým příspěvkem poukázat na širší problém, a to že lidé stále neví o takzvaných „neviditelných“ postiženích, jako je to její, které je způsobeno progresivní nemocí. „Než někomu zkazíte den, uvědomte si, že neznáte všechny podrobnosti a že to, že to není vidět, neznamená, že někdo nemá problém dát jednu nohu před druhou.“

Fotografie: Freepik

Nejvíce šokující je, že se to podle 41leté obyvatelky Nunawadingu děje „pořád“. Lidé na ni skutečně čekají u auta, aby jí vynadali, že parkuje na místě pro invalidy. Kvůli jejímu věku se na ni dívají zle a automaticky předpokládají, že dělá něco špatného a protizákonného. Ale ve skutečnosti si nemůže nosit vlastní nákup, nemůže chodit na dlouhé vzdálenosti a její močový měchýř je jako osmdesátiletého člověka.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]