Papírová města: Kniha a film

V jednom z minulých článků jsme vám představili knihu Hvězdy nám nepřály. Co má společného s Papírovými městy? Autora! John Green byl u nás téměř neznámý, pak přišel do kin stejnojmenný film Hvězdy nám nepřály. Od té doby je tu jako doma.

O autorovi

John Michael Green je spisovatel a také vlogger. Je rodilý Američan. Co se týče tvorby, kniha Hvězdy nepřály se umístila na seznamu bestsellerů New York Times. Podle časopisu Time také patří mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.

My si dnes představíme jeho knihu Papírová města a stejnojmenný film, který se dostal do kin letos v létě. Možná si příští rok povíme něco o jeho románu a popřípadě i filmu Hledání Aljašky. Ten se má do kin totiž dostat právě v roce 2016.

Dospívání, dobrodružství, láska

Příběh zavede čtenáře mezi Margo a Quentina. Q., jak je chlapec v knize označován, je do Margo zamilovaný. Margo si ho však nevšímá, na škole mají naprosto opačnou pověst: Margo je legenda, Q. kluk, co tam prostě chodí taky. Jednu v noci však Margo zatáhne Quentina do dobrodružství, za které by se dost možná mohli oba dva dostat do vězení.

Druhý den se však neukáže Margo ve škole a tak to jde další a další dny. Q. se rozhodne ji najít. Díky malým stopám, které po sobě Margo zanechala, po ní Q. pátrá společně se svými přáteli. To, jestli ji najde, co znamenají papírová města a další informace však budete muset vyčíst z knihy. Musíme vás trošku napnout a navnadit!

Film léta

Film představí ten stejný příběh s hlavním obsazením Nata Wolffa jako Q. a Carou Delevingne jako Margo. Do kin láká film nejčastěji mladé slečny, které tíhnou po romantice. Ti starší ve filmu hledají dobrodružství, která možná sami jako mladí dospívající studenti zažili. Možná někoho zklame, že v knize jsou lépe popsané myšlenky a různé situace. Velmi ocenitelný je vybraný hudební doprovod.

 Fotografie: Paper Towns Author: Ashley-May licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]