Hvězdy nám nepřály aneb dech beroucí román

Kniha, která vás dokáže rozplakat, a přitom vás i pobaví. Autor John Green při psaní světového bestselleru Hvězdy nám nepřály předvedl svůj talent. Tento strhující příběh vás nepustí, nebudete moci knihu odložit!

Rakovina v dospívání

Příběh je o šestnáctileté dívce Hazel. Hazel trpí rakovinou a dostane se tak do okruhu lidí, kteří trpí různými smrtelnými a závažnými onemocněními. V podpůrné skupině potká Augusta, který taktéž trpí rakovinou. Zamilují se do sebe. Jejich láska je upřímná a silná. Společně překonávají těžké chvilky, které nemoc přináší. V příběhu spolu zažívají spoustu dobrodružství, dokonce vycestují do Holandska, kde se spolu poprvé pomilují. August tak překoná strach z toho, že by se Hazel nemusel líbit, není totiž úplný – má amputovanou nohu. Hazel to ale nevadí, zbožňuje ho takového, jaký je.

Mnoho zdrojů uvádí, že jde o „nejvtipnější smutný příběh“. Toto tvrzení lze doložit na části knihy, kde August umírá a přeje si, aby mu Hazel a jejich slepý přítel řekli smuteční řeč, kterou si pro něj připravili. Netušili, jak brzy dojde na opravdový pohřeb. I tak ale vládne ve vzduchu stále vtip.

Film

Tento romantický příběh se dočkal i zfilmování a letos jste mohli Hazel a Augusta vidět na plátnech kin. V říjnu také vyšel film na DVD a Blu-ray. Nejen u filmu, ale i u knihy budete potřebovat kapesníčky. Pokud jste se s mladým párem ještě neseznámili, na nic nečekejte, utíkejte do knihovny nebo si kupte disk. O tohle nesmíte přijít!

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]