Mezi projevy psí lásky a radosti nepatří jen vrtění ocasem

Vyznat se někdy v chování psa, to je umění. Proto vám ukážeme, jakými signály vám může dát mazlíček jasně najevo, že vás miluje a že mu na vás záleží. Pokud už v minulosti k něčemu takovému došlo, máte doma věrného čtyřnohého přítele.

Olizování tváře

Pokud vám pes začne olizovat tvář, rozhodně ho nechte. Nemá na jazyku žádné škodlivé bakterie. Tímto gestem vám dokáže vyznávat lásku a proto když se necháte, tak mu to samé oplácíte. Proto ho neodhánějte pryč.

Lízání ran

Máte drobné zranění nebo vás něco bolí? I to může vyvolat specifické chování psa, který vám přiběhne a začne vám danou ránu jakoby lízat. Co to pro vás znamená? Jasné vyjádření lásky a také starostlivosti.

Dělení-se o hračky

I toto chování psa je poměrně běžné. Pokud má hračky a někdy vám nějakou přinese, abyste si také mohli hrát, je to známka projevené důvěry a lásky. Pokud si začnete hrát s vaším psem, je to jedině dobře.

Mazlení po jídle

Pes se najedl a než zaběhne do pelíšku, tak zamíří k vám, aby se vás dotkl, aby se s vámi pomazlil, nebo aby vás objal? Pokud to udělá, je to jasný projev dvou věcí. A to projev vděčnosti a také projev velké lásky k vám.

Spaní v posteli

Pokud se rozhodne zamířit k vám do postele, aby zde spal společně s vámi, rozhodně ho nevyhazujte kamkoliv pryč. Pes vám ukazuje, že vás má rád a chce vaši blízkost. Čas od času rozhodně nezaškodí, když ho v posteli necháte.

Neustálé sledování

Jakmile uděláte krok kamkoliv, tak je váš čtyřnohý mazlíček u vás, nebo vás alespoň sleduje? I když vám to může být jakkoliv nepříjemné, tak pamatujte na to, že ukazuje věrnost, starost o vás a v neposlední řadě také lásku.

Zívání

Zívnete si, a váš pes udělá v danou chvíli to stejné? Není to proto, že by se chtěl opičit a hrát si, ale je to určitá známka psí empatie. Pes se chce vcítit do vašich pocitů, což znamená jedinou věc. Skutečně vás má rád.

Nechá vás odejít a potom…

Posledním projevem lásky je to, že nijak nevyvádí, když odcházíte. Zůstává v klidu ležet, jelikož ví, že zase přijdete. A když se tak stane, tak se zvedne, běží k vám a začne vás vítat. I takto se dá poznat, že vás pes miluje.

Fotografie: Flickr

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]