Každý den mu jeho pes utekl a zmizel v lese. Když zjistil proč, vzal s sebou fotoaparát

Fotografie: Freepik

Neobvyklá přátelství ve světě lidí nejsou nic zvláštního, ale přátelství mezi různými druhy zvířat už trochu ojedinělé je. Pes si v lese našel novou kamarádku.

Někdy se dočtete o přátelstvích, které jsou tak ojedinělé, že je téměř těžké jim uvěřit. Tento případ není jiný. Je o německém ovčákovi Snusenovi a lišce Tinni. Je naprosto normální, že lidé navazují přátelství mezi různými rasami a národnostmi. Na druhou stranu ve světě zvířat se to tak často nestává. Ale když už se tak stane, je to okouzlující.

Láska na první pohled

Torgeir Berge se před pár lety procházel po lese se svým psem Snusenem. V lese potkali malé liščí mládě. Mezi psem a liškou byla od prvního okamžiku nějaká zvláštní chemie. Stačila krátká chvíle a liška začala Torgeirovo rodinu. Snusen zase neustále chtěl chodit do lesa a hrát si se svým novým kamarádem.

„Bylo to vlastně zcela nečekané setkání v lese, které se tak nečekaně rozvinulo ve skutečné přátelství. Byla to liška, která začala pobíhat vedle něj a postupně se mezi Tinni a Snusen vytvořil přátelský vztah,“ řekl Torgeir, jenž si při dalších výletech začal s sebou nosit fotoaparát, aby mohl vše zkodumentovat.

Jsou slavní po celém městě

Přátelství Snusen a Tinni se díky Torgeirovo fotografiím stalo na sociálních sítích velmi populární. Noviny z celého světa začaly psát o mimořádných přátelích, kteří mají dokonce vlastní facebookovou stránku. „Zaznamenali jsme náhlý a velký zájem z celého světa, když jsme na kanál YouTube zveřejnili video se Snusenem a Tinni,“ řekl Torgeir.

Fotografie: Pexels

Boj proti zpracování kožešin

Od té doby Torgeir využívá pozornost Snusena a Tinni k boji proti průmyslu zpracování kožešin. „Lišky jsou svým chováním a osobností jako psi. Je mi smutno při pomyšlení na miliony lišek, které tráví celý život v klecích. Jsem si jistý, že žádné lišce, dokonce ani Tinni, by nebylo dobře žít ve velmi malém prostoru na kožešinové farmě,“ napsal na facebookovou platformu. Pro Daily Mail položil otázku, jaký to má všechno smysl?

„Proč musí být některá zvířata zavřená v malých klaustrofobických klecích bez svobody, jen proto, že lidé chtějí vypadat dobře?“ Tinni se stala dospělou liškou, nyní pravděpodobně žije daleko a pomáhá krmit svá mláďata jako všechny lišky. Stále přichází k Torgeirovu domu, ale teď má svůj vlastní život se všemi radostmi a povinnostmi.

Zdroj: Kulturologia

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]