Osmiletá dívka postupně ztratila oba rodiče, kteří šli do sklepa pro brambory a už se nevrátili. Tragédie k níž nemuselo dojít

Fotografie: Freepik

Brambory patří ke zcela běžné součásti našeho jídelníčku. Můžete z nich připravit tolik lahůdek a jsou také velmi univerzální přílohou. Jak se ale ukázalo, mohou být i smrtící, pokud uděláte tuto jednu chybu.

Maria je osmiletá dívka z Ruska, která v roce 2014 osiřela kvůli starým bramborům. Její otec, který šel do sklepa přinést brambory na večeři, se už nevrátil. Podobný osud posléze postihl i Mariinu matku, která šla do sklepa, aby zjistila, proč se její manžel tak dlouho nevrací. Co se mohlo stát?

Fotografie: Freepik

Jedovaté brambory

Vysvětlení je bohužel velmi prosté a je skutečnou tragédií, že se těmto zbytečným úmrtím nepodařilo zabránit. Brambory obsahují glykoalkaloidy, což jsou velmi jedovaté látky.

Tyto látky způsobují to, že se z brambor za určitých okolností může stát smrtící zbraň – a to ne proto, že byste je snědli, ale vdechováním plynu, který vylučují v případě, že hnijí. Brambory poté emitují toxický a nebezpečný plyn, který si vyžádal život obou rodičů malé Marie.

Fotografie: Freepik

Nešťastná náhoda

Nejprve do sklepa sešel tatínek, který byl navíc dobře známým profesorem a učil na univerzitě. Ten se nadýchal velmi rychle toxických výparů, které se ve sklepě nahromadily, protože nebyl dostatečně větraný. Omdlel a později zemřel. Krátce na to se jej vypravila hledat jeho žena Anastasija, která si začala dělat starosti, když se dlouho nevracel. Rovněž se nadýchala toxického plynu, upadla do bezvědomí a krátce na to zemřela.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce