Střevní plyny mohou obtěžovat, ale pomáhají zdraví

Střevní plyny nejsou pro mnohé z nás nijak příjemné. Odborníci však radí, že bychom je neměli zadržovat, ale měli bychom je takzvaně vypouštět ven. I když to není příliš společenské, tak na lidské zdraví to má velmi pozitivní vliv.

Když se podíváme na několik statistických informací, tak musíme říci, že střevní plyny velmi často způsobuje špatné jídlo. A to třeba fazole, ale také to může být cibule, a další potraviny. Také je zajímavé, že k onomu vypouštění dochází zhruba pětkrát až desetkrát za den. A proč mu nechat volný průběh?

Eliminace problému s nadýmáním

Střevní plyny se prostě tvoří, ať to chceme, nebo ne. Naším cílem by mělo být pravidelné vypouštění ven, jelikož jedině tak můžete předejít nepříjemnému nadýmáním, kdy si můžete doslova připadat jako balon.

Zlepšení trávení

Když jsou střevní plyny vypouštěny ven, tak dochází také k tomu, že se vám zlepší trávení. Hlavně s ohledem na to, že je zajištěný správný pohyb ve střevech, ale i s ohledem na to, že je zajištěna také správná tvorba stolice.

Vyřešení bolestí břicha

Pokud se bolest břicha objeví, je to často velmi nepříjemná věc. A jak se dá efektivně vyřešit? Třeba tím, že vypustíte střevní plyny, jelikož právě ty mohou být tím důvodem, že vás břicho začíná velmi bolest.

Prospějete svému zdraví

To, že budete vypouštět střevní plyny, může dokonce pomoci vašemu zdraví. Dokáže to eliminovat problémy, jako je třeba mrtvice, jako je artritida, nebo řada dalších. A jak je to možná? Nezní to moc příjemně, ale vliv na to má fakt, že když plyny vypustíme, tak se jich i nadechneme. A to nám prý prospěje.

Poznáme, jak je na tom naše tělo

Zajímavým faktem je i to, že střevní plyny nám pomohou diagnostikovat naše tělo. Jak a podle čeho? Třeba podle toho, kolik jich je, nebo i podle toho, jak velký a intenzivní je zápach, nebo podle toho, zda jejich vylučování není bolestivé. Toto všechno dokáže nabídnout pohled na to, jak náš organismus funguje.

Eliminujeme trapné situace

Uvolnit střevní plyny ve společnosti je trapné. K tomu ale může dojít jenom, když je dlouhodobě zadržujeme. Když jim před odchodem z domova dáme volný průběh, máme jistotu, že se nám trapné situace mohou vyhnout.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]