Šestiletá holčička zachránila mladší dívku před utonutím v bazénu. Její příběh dobývá internet na celém světě

Fotografie: Freepik

Když šestiletá dívenka ze Švédska uviděla dvouletou holčičku, jak zmizela pod hladinu, neváhala ani vteřinu a zasáhla.

Před dvěma týdny se šestiletá Švédka jménem My z města Ockelbo koupala se svým otcem Jimmym Bergkvistem a mladším bratrem Maxem v aquaparku Fjärran Höjderbadet. Otec uvedl, že rodina do tohoto volnočasového centra jezdí téměř každý víkend. Tentokrát to nebyla výjimka a všechno bylo jako obvykle. Děti se koupaly a bavily se, ale zrovna když se to stalo, došlo k nehodě.

Malá hrdinka My

Do tohoto aquaparku chodí lidé s dětmi všech věkových kategorií, jelikož je uzpůsoben i pro ty nejmladší. Nicméně někdy stačí chvilka nepozornosti, aby se stala příšerná tragédie. Nebýt My, mohl být právě tento den jeden z těch nejčernějších. V jedné části bazénu se začala topit malá holčička poté, co jí z rukou sklouzly plavecké rukávky. Než na tuto situaci stačil kdokoliv z dospělých zareagovat, My dostala dívenku nad hladinu a držela ji hlavu tak, aby se nepotopila a nevdechla vodu.

Fotografie: Unsplash

Jimmy ani rodiče druhé dívky nebyli daleko a během chvilky bylo na místě několik dospělých, aby pomohli. Ale nebýt My, mohlo to dopadnout mnohem hůř. V tomto bazénu je totiž bublající voda, takže není pořádně vidět, zda děti jen tak cákají kolem sebe nebo se děje něco zlého. Kdyby nebylo My, mohlo to vše dopadnout tragicky. „Bylo štěstí, že byla tak rychlá a že to skončilo tak šťastně,“ říká Jimmy.

Nechápala zásluhy svého jednání

Když se situace uklidnila a My si hrála u skluzavky, přišel otec té druhé dívky, aby My pochválil za její hrdinský čin. Dostala sladkosti a plavecké brýle. Říkali, že jsou jí velmi vděční, a vzdali jí hold. Dívenka si nejdříve vůbec neuvědomovala, co udělala, a že vlastně zachránila život. Otci několikrát opakovala, že byla hrozně vystresovaná, ale byla ujištěna, že udělala naprosto správnou věc a že byla velmi hodná.

Fotografie: Freepik

Poté si My začala ve vodě dovádět v nových plaveckých brýlích, které dosud neměla. Řekla, že nové brýle jsou skvělé, protože uvidí pod vodu a může díky nim zachránit mnohem víc lidí. My je pro nás skutečnou inspirací a opravdovou hrdinkou. Do budoucna jí přejeme jen to nejlepší.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]