Předčasně narozené koťátko vážilo pouhých 50 gramů a bylo menší než dlaň. Lidé ho ale i tak zachránili

Fotografie: iStock

Když se toto malé koťátko narodilo, vážilo pouhých 50 gramů. Jen málo lidí věřilo tomu, že by v takovém stavu vůbec mohlo přežít.

Koťátka jsou vždy roztomilá, o tom nemůže být ani řeč. A mnoho lidí čeká na to, až si svoje vysněné koťátko budou moci konečně vzít s sebou domů. Jedné kočce se ale koťátka narodila o několik týdnů dříve, než měla, a byla opravdu maličká. Všechny však kočka začala ihned krmit, takže pořádně sílila. Až na jedno, to z nějakého důvodu zkrátka odmítala a nikdo mu nedával moc velkou šanci na přežití.

Našlo si milující rodinu

Pár šel na návštěvu ke svým známým a tam uviděl koťátka jejich kočky, jež se narodila o pár týdnů dříve, než měla. Všem už se ale naštěstí dařilo lépe, až na jedno, které jen leželo v pelíšku a bylo vidět, že se mu těžko dýchá. Jeho matka ho totiž odmítala krmit, ale nikdo nevěděl proč. Tento pár si ale ono ubohé koťátko opravdu zamiloval a rozhodl se, že se o něj zkrátka musí postarat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený hank&cheese&poppy (@hankthegirlkitty)


Taylor a Jennifer museli každé dvě hodiny vstávat, aby koťátko včas nakrmili a také ho zahřáli rukama. Byla tu totiž velká šance, že bude podchlazené nebo velmi hladové. Bylo to pro ně opravdu těžké období, ale kotě díky jejich snaze začalo sílit a postupem času z něj bylo sice stále malé, ale hravé a veselé mláďátko. Takové, jaké zkrátka kotě má být.

Proč vlastně kočka odmítá kotě

U každého zvířete se může stát, že samice začne odmítat některé ze svých mláďat. A je dost možné, že k tomu má více než jen jeden důvod. Je to sice velmi smutné, ale tak to v přírodě bohužel chodí. Když se totiž například kočce narodí velké množství mláďat, může se rychle stát, že jedno z nich přestane úplně krmit a ono potom buď umírá, nebo musí být na umělé stravě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený hank&cheese&poppy (@hankthegirlkitty)

Když totiž kočka odmítá kotě, řídí se svým rozumem. Nemá totiž neomezené množství mléka a tak nějak přirozeně cítí, kolik koťat zvládne nakrmit. Ta nejmenší a nejslabší koťata potom mají smůlu. Většinou je totiž kočka vyhodí z pelechu a v tom horším případě je odnese někam, kde je nikdo nenajde. Pokud je nechá v pelíšku, je ještě velká šance, že je zachrání člověk, ale taková péče je náročná.

Zdroj: Gesellschaft