Žena omdlela při jízdě na dálnici. Kolemjedoucí řidič nasadil vlastní život, aby její auto zastavil

Fotografie: Policie ČR

Oslavují ho jako hrdinu. Poté, co se v televizi objevily záběry z této nebezpečné akce, kdy zachránil řidičku i ostatní účastníky silničního provozu, nepřestal mu zvonit telefon.

Dramatická situace se odehrála na čtyřproudé dálnici v americkém Massachusetts. Mladý muž, který se živí jako řidič Uberu, si všiml, že řidička o tři pruhy od něho má problémy. Okamžitě tak své auto zastavil u krajnice a doslova běžel zastavit její neovládané auto. To se mu s pomocí dalšího řidiče nakonec podařilo.

Všiml si zvláštně jedoucího auta

Adolfo Molina je 25letý muž z Dominikánské republiky. Se svojí manželkou a dětmi žije v americkém Lawrence ve státě Massachusetts. Ten den neměl nejmenší tušení, co ho čeká, když jel ve svém voze po dálnici kvůli pracovním povinnostem. Všiml si modrého vozu jedoucího v krajním levém pruhu. Auto se chovalo zvláštně, začalo zpomalovat a nakonec jelo zapřené o středová svodidla.

Okamžitě si uvědomil, že řidič auta musí mít vážné potíže. Odstavil tedy své auto na pravé straně, vyskočil z něj a prokličkoval mezi vozy v ostatních pruzích, aby se k autu dostal. Utíkal podél něj a snažil se otevřít dveře u spolujezdce, to se však nepodařilo. Mával tak na ostatní řidiče, aby je na problém upozornil. Naštěstí se k němu přidal ještě jeden řidič a nakonec se jim společnými silami podařilo auto s řidičkou v bezvědomí zastavit.

Na takový zásah je potřeba pořádná kondice

Záběry, které pořídil jiný muž ze svého vozu, pak obletěly internet a odvysílaly je i mnohé televize. Adolfo se tak přes noc stal hrdinou. Sám řekl, že když celou situaci viděl, vůbec nepřemýšlel a začal ihned jednat. Sám se však postavil do velmi nebezpečné situace, kdykoliv ho mohlo srazit některé z projíždějících aut. „Bylo to něco od Boha. Věděl jsem, že mě ochrání,“ komentoval svůj sprint přes frekventovanou dálnici.

Jeho manželka je dodnes v šoku. Když jí pustili záběry jejího manžela poprvé, zírala s otevřenou pusou. Ví moc dobře, že její muž je odvážný, také si ale hluboce uvědomila, že se ten den mohla stát vdovou. Adolfo Molina se profesionálně věnuje i baseballu a je to na jeho kondici opravdu znát. Málokdo by vydržel běžet tak vysokou rychlostí podél jedoucího auta a nakonec ho i zastavit.

Za tento čin dostal několik ocenění

Zdá se, že byl v tu chvíli opravdu jediný, kdo mohl ženě pomoci. Jeho hrdinský čin rozhodně nezapadl a telefon u nich doma od té doby nepřestal zvonit. Brzy tak byl Adolfo pozván i na konzulát Dominikánské republiky do Bostonu, kde mu bylo slavnostně předáno ocenění za jeho velký přínos společnosti a zemi. Starosta města Lawrence, ve kterém Adolfo žije již pět let, také nezůstal pozadu, a další ocenění tak dostane i od něj.

Adolfo by se také rád dozvěděl, jak dopadla řidička, která při řízení ztratila vědomí. Chtěl by se s ní setkat a vidět, že se uzdravila. Adolfo si tak bude určitě ještě nějakou dobu užívat pozornosti a slávy. Jeho čin dopadl dobře a možná při něm opravdu stál Bůh. Většina lidí by v takové situaci neměla nejmenší šanci auto zastavit a policie by určitě takové riskování na dálnici ani nikomu nedoporučovala. Kdo nemá tak rychlé nohy jako tento baseballista, měl by v podobné situaci kontaktovat policii nebo tísňovou linku.

Zdroj: NBCBoston

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*