Zaparkoval na nevhodném místě. Policisté mu za stěračem nechali vzkaz, který obletěl sociální sítě

Fotografie: Depositphotos

Podívejte se, jak to dopadne, když začnou lidé vymýšlet řešení mimo mantinely. Tento policista sice nepostupoval podle předpisů, ale lidé to umí ocenit.

Jeden řidič zaparkoval na místě, kde stát rozhodně neměl. Tušil, že by to mohl být problém, a tak za stěračem nechal policistům vysvětlující vzkaz. A dostalo se mu odpovědi. Poznámka, již policista na vzkaz připsal, teď koluje internetem a lidé se baví. Muž teď možná lituje, že auto raději nepřeparkoval, protože má před sebou dost vyřizování.

Řidičův vzkaz byla nejspíš výmluva

Jak uvedl web OnlineNytt, ve švédském Linköpingu se stala vtipná příhoda, kterou zveřejnila místní policie. Muž totiž zaparkoval své auto na místě, kde by tedy parkovat neměl. Předpokládal, že kolem možná půjdou policisté, proto jim nechal za stěračem vzkaz: „Ahoj! Sháním benzín!“ Auta si opravdu všiml policista Emil z linköpingské policie. Nenechal se však vzkazem nijak ukonejšit a rozhodl se, že si auto prověří.

Když se mu z databáze vrátily záznamy o vozidle, zjistil, že toto auto má větší problém, než že mu jen došel benzín. A tak vytáhl svoji propisku a ke vzkazu na autě připsal: „Ahoj, ahoj! Toto auto není schváleno EU a má zákaz řízení. Vyřešte si to. S pozdravem. Policie.“ Policista se rozhodl, že muži bude věřit, že mu došel benzín. Místo pokuty mu napsal upozornění, že ne všechno je s jeho autem v pořádku.

Zlodějka si vyhlédla zdánlivě snadnou oběť u bankomatu. Geniální reakci stařenky však zatleskala i policie

Podle policisty je to dobrá prevence kriminality

Poté, co byla fotografie se vzkazem zveřejněna, získala si na internetu velkou pozornost. „Ano. Někdy i policie může mít při práci čas na zábavu. Jaké štěstí,“ napsal jeden z komentujících. Policista však opatření považuje za dobrou metodu prevence kriminality. „Je zde představena vysoce pokročilá metoda psaní poznámek flexibilně aplikovatelná na místě. Náklady na vývoj pro úřad: 0 korun. Už si dělám poznámky na příští pohovor o mém platu,“ vtipně poznamenal tento policista podle webu AftonBladet.

Tento policista tak ukázal, co vše je možné, pokud myslíte mimo běžný rámec. Snad se nezodpovědný řidič bude řídit jeho doporučeními a dá si vše kolem auta do pořádku. Příště už by k němu tolik shovívaví být opravdu nemuseli. Na SvětěKreativity si můžete přečíst také příběh, kdy policista těhotné servírce napsal na účtenku zprávu, která ji rozplakala.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*