Policista na účtenku těhotné servírce napsal zprávu, která jí ihned vehnala slzy do očí

servírka
Fotografie: Freepik

Brzy má porodit své první dítě, do té doby však potřebuje ušetřit co nejvíce peněz. Od jednoho zákazníka dostala žena tak milou podporu, že se rozplakala.

Deník OnlineNytt informoval o případu, jenž dokazuje, že stále existuje mnoho lidí, kteří nejsou ke svému okolí lhostejní, a když mohou, tak se snaží pomoci i úplně cizím lidem. Mladou číšnici rozplakalo gesto, které udělal jeden z jejích zákazníků. Na stole nechal účtenku se štědrým spropitným a poznámkou, jež ji dojala k slzám.

Brzy bude rodit, přesto stále pracuje

23letá Courtney English z amerického New Jersey očekává své první dítě. Už je v osmém měsíci těhotenství, ale je rozhodnutá pracovat v restauraci Lamp Post Diner v Clementonu až do porodu. Potřebuje totiž ušetřit co nejvíce peněz. Proto ji dojal k slzám čin policisty, jenž se do restaurace přišel naobědvat. Evidentně chtěl zůstat v anonymitě a zanechal po sobě na stole jen štědrou účtenku.

Na ní pro Courtney nechal opravdu velkorysé spropitné, v přepočtu 2 300 Kč. Rovněž na účtenku připsal milý vzkaz: Užijte si vaše první. Nikdy na to nezapomenete.“ Když se účtenka dostala ke Courtney, nevěřícně na ni hleděla a pak se rozplakala. Opravdu nečekala, že se jí něco takového stane. Ještě nikdy nedostala tak velké spropitné.

Matka ve finančních nesnázích si zavolala opraváře. Postup muže byl naprosto mimo zavedené normy

Policista je sám novopečeným otcem

„Musel zaslechnout můj rozhovor s ostatními zákazníky, když jsem jim řekla, že je to moje první miminko a že půjdu brzy z práce,“ citoval Courtney deník NYPost. Okamžitě také psala o tomto zážitku svému otci. A byl to on, který se na Facebooku podělil s ostatními o toto štědré gesto místního policisty. Netrvalo dlouho a do restaurace dorazila i média, aby s těhotnou servírkou natočila rozhovor.

Courtney se svěřila, že čeká holčičku a do práce by se chtěla znovu vrátit asi za osm týdnů po porodu. Do budoucna však plánuje navázat na to, co vystudovala, a stát se ošetřovatelkou. Novinářům se rovněž podařilo vypátrat štědrého policistu, který nechtěl být jmenován, ale uvedl, že sám je novopečeným otcem. Když viděl Courtney s těhotenským bříškem, měl prostě chuť udělat něco, čím by ji potěšil.

Majitel restaurace Nick Hionas řekl, že Courtney je milá dívka, jež pracuje nad rámec svých povinností, a že čin tohoto policisty dokazuje, že v lidstvu stále zůstává víra. Níže se můžete podívat na reportáž z místa a na Courtney, pro kterou toto milé gesto znamená opravdu hodně. Na SvětěKreativity jsme psali o jiné servírce, která dostala extrémní spropitné od neznámého zákazníka. V jejím případě však šlo o 60 000 Kč.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]