Matka šla s dcerou na nákupy. Při cestě z obchodu našli za stěračem svého auta zdrcující vzkaz

Fotografie: Depositphotos

Někdy lidé nepřemýšlí nad tím, že by svými činy mohli někomu ublížit. Vždy byste si měli pořádně rozmyslet, co právě uděláte.

Měl to být obyčejný den, který si chtěla maminka se svou dcerkou užít v nákupním centru. Justine van den Borne z Melbourne v Austrálii zajela na parkoviště, kde zaparkovala na jednom z volných míst pro invalidy. A poté si vyšla se svojí dcerou na nákup. Po návratu si však všimla, že jí za stěračem někdo nechal nějaký vzkaz. Jakmile si ho přečetla, byla zničená.

Vzkaz na za stěračem

Jakmile se po pár hodinách vraceli z nákupů, všimla si Justine, že na čelním skle pod stěračem je ručně napsaný nějaký vzkaz. Vytáhla se a když si ho přečetla, cítila se velice nepříjemně. Na lístku stálo: „Nezapomněla jste náhodou invalidní vozík?“ Justine tuto kartu přečetla několikrát. Nejspíš si myslíte, že bezdůvodně využila parkovací místo pro invalidy. Ale tak to bohužel nebylo.

Fotografie: Pixabay

Justine byla bohužel nemocná

Justine už se šest let potýká s roztroušenou sklerózou. Každý den s ní bojuje, aby mohla co nejdéle zůstat fit a normálně fungovat. Dokonce jsou i dny, kdy má pocit, že se může sama hýbat a přesně to byl ten den, kdy si vyjela s dcerou na nákupy. Rozhodla se, že na sociální síť napíše vzkaz pro osobu, která jí vzkaz za stěrač dala.

Zničil jí den

„Bylo mi 35, když mi byla diagnostikována roztroušená skleróza. Nemoc mi postupně paralyzuje celé tělo a bohužel, už se to nikdy nebude lepšit. Každým dnem se to spíše zhoršuje. Můj život se hodně změnil a také zpomalil. Snažím se být skvělou mámou, ale děti už hodně věcí pochopily. Ten den, kdy jsi mě viděl, jsem po dlouhé době měla skvělý den. Tak ti moc děkuji, že jsi mi ho zničil!“

Fotografie: Pexels

Byl to dlouhý příspěvek

„Kvůli tobě jsem měla pocit, jako kdyby na mě lidé zírali jen skrz mé postižení. Znám dost lidí, kteří mě odsuzují stejně jako ty a myslí si, že zneužívám parkovací místa pro invalidy. Jednou pro vždy si všichni zapamatujte, že zdravotní postižení neznamená, že člověk musí být na vozíčku. Ale nebojte, jednoho dne bude vozíček moje poslední a jediná možnost.“ Postižení má bohužel mnoho tváří a na první pohled nemusí jít vůbec poznat.

Zdroj: The Age

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]