Otec s demencí zapomněl na smrt svého syna. S pomocí dcery mu však nahrál dojemný vzkaz

Fotografie: Depositphotos

Diagnóza demence se nevyhýbá ani mladším ročníkům. Ještě mu nebylo šedesát, když onemocněl a začal zapomínat. Dokonce si nepamatoval, že jeho syn už nežije.

Toto degenerativní onemocnění postihuje převážně starší pacienty. V ojedinělých případech jím však mohou trpět i mnohem mladší lidé. Scottovi bylo pouhých 57 let, když se u něj začaly projevovat první příznaky. Do dvou let nemoc pokročila natolik, že si dnes prakticky nic nepamatuje. Jeho dcera se s ostatními dělí na svém instagramu o momenty z jejich života. Ukazuje, jaké to je starat se o člověka s touto diagnózou.

Otec netuší, že jeho syn už nežije

Její bratr v roce 2020 zemřel kvůli stejné diagnóze, která se nyní plně rozvinula i u jejího otce. Statečná mladá žena se však snaží zachovat si optimismus a o svého otce se stará s největší láskou a péčí. Na svém instagramu se dělí o krátká videa, jež mapují každodenní život i situace, které jim tato zákeřná nemoc do života vnáší.

Scott úplně zapomněl, že jeho syn nežije, a často se na něj své dcery Bailey ptá. Ta se nenechá vyvést z míry. Místo toho, aby otce neustále nechávala procházet bolestným zjištěním, že jeho syn zemřel, předstírá, že je stále naživu a daří se mu dobře. V nedávném videu tak zachytila situaci, jak mu s tatínkem posílají pozdrav do kamery. Mnoho sledujících nemohlo zadržet slzy.

Společně mu pošlou vzkaz do kamery

Scott sedí v křesle a zeptá se své dcery: „Kde je David?“ Ta mu pohotově odpoví, že David je u sebe doma a že se má dobře. Odpoledne se mu chystá zavolat a ptá se tatínka, jestli by mu nechtěl něco vzkázat. Scott jí řekne, ať mu vzkáže, že ho má rád. Pak Bailey přijde k tatínkovi a navrhne mu, že mohou Davidovi nahrát vzkaz do kamery, aby viděl i jeho obličej.

Otec s Alzheimerovou chorobou poprvé po 4 letech poznal svého syna Davida a řekl mu „Miluji Tě“

„Co vzkážeš Davidovi, tati?“ Scott se směje do kamery a posílá synovi vzdušný polibek: „Mám tě rád, kámo.“ Bailey se přidává: „Máme tě rádi, Davide.“ Tatínka také ujišťuje o tom, že i David ho má rád. Toto dojemné video sklidilo na instagramu velký ohlas. Všichni Bailey obdivují a chválí ji za to, jak se o otce stará a snaží se, aby se cítil v pohodlí a bezpečí.

@baileyrosek My dad doesnt remember my brother passed away in 2020 due to his dementia, so instead, we “send” videos to him to check up on him 🕊️❤️‍🩹#caregiversoftiktok #dementiaawareness #mybrotherskeeper ♬ Golden Hour: Piano Version – Andy Morris

Demence je závažná diagnóza, která má celou řadu příčin. Nejčastěji se pojí s Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou, ale způsobují ji i jiné příčiny. Vzácně se může objevit i u mladých lidí. Většina pacientů je však starších 65 let. Obecně se jako prevence doporučuje zdravý životní styl. Demencí jsou více ohroženi obézní lidé, alkoholici či lidé trpící cukrovkou nebo vysokým krevním tlakem.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*