4letá holčička zavolala na tísňovou linku. Věta, kterou oznámila operátorovi, rozplakala celé operačním centrum

Fotografie: Depositphotos

Velkou duchapřítomnost a bystrost prokázala teprve čtyřletá holčička, která svojí pohotovou reakcí zachránila matce život. Kvůli těžké alergické reakci přestala dýchat.

Místní policie zveřejnila záznam hovoru na tísňovou linku. Malá holčička oznamuje klidným hlasem do telefonu, že s její maminkou není něco v pořádku. Zatímco ještě před chvíli běhala po domě, najednou sedí na pohovce, má zavřené oči a nemůže mluvit. Velice srozumitelně a klidně odpovídá na otázky a nakonec otevře zdravotníkům dveře. A to za pět minut dvanáct.

Matka požádala dceru, aby zavolala pomoc, poté zkolabovala

Rowena McCash je 33 letá praktická lékařka, která má těžkou alergii na salicyláty, které se nachází v běžných potravinách jako je med, pomeranče nebo ořechy. Pro vážné alergické reakce má při sobě vždy adrenalinovou injekci, přestože ji Suzie mamince přinesla, její stav se nezlepšil. Tentokrát ji alergická reakce nedala mnoho šancí. Její dýchací cesty byly oteklé, že se jí přestalo dostávat kyslíku a postupně začala ztrácet vědomí.

Vybavuje si jen, že malou Suzie poprosila, ať zavolá na tísňovou linku: „Když jsem zkolabovala, ztrácela jsem vědomí a musela jsem Suzie říct, aby zavolala pomoc. Nepamatuji si, co se stalo potom, ale byla úžasná. Mluvila s operátorem, který řekl, že byla velmi klidná a řekla mu vše, co potřeboval vědět.” Rowena utrpěla anafylaktický šok a když dorazili záchranáři přestala dýchat úplně.

Záchranář dostal od maličké holčičky profesionální informace o situaci

Záchranář Jamie Frend, který jako první dorazil, vzpomíná, že mu Suzie poskytla jedno z nejprofesionálnějších a nejvýstižnějších předání pacienta. Díky informacím od malé Suzie se tak mohl velmi rychle v celé situaci zorientovat, věděl kolik léků si její maminka vzala a jak se chovala, než ztratila vědomí. Záchranář byl bystrým jednáním takto malé holčičky opravdu mile překvapen a podotkl, že strčí do kapsy i mnoho dospělých.

Fotografie: Freepik

Rowena trochu osvětlila, proč se její dcera chová tak profesionálně: „Protože jsem praktický lékař, mluvíme o lékařských věcech více než ostatní, věděla, co má dělat. Jsem na ni tak hrdá, zachránila mi život.“ Rowena byla převezena do nemocnice v Cramlingtonu, kde byla ošetřena a následující den propuštěna domů. Co by se stalo, kdyby její malá dcera nezavolala na tísňovou linku si nechce ani domýšlet. Zasahující lékař v tom však má jasno, podle něj by Rowena, bez pohotové reakce malé Suzie, zemřela.

Suzie dostala ocenění od místní policie

Suzie pak byla i s maminkou pozvána na policejní stanici Middle Engine Lane ve Wallsendu, aby se setkala s týmem, který pomáhal její mamince. Dostala pytel dárků, ocenění za záchranu života a setkala se i s Gizmem, čichacím psem Northumbrijské policie. Když se jí ptali, jestli by se nechtěla také stát policejní specialitkou, řekla, že až vyroste, tak ano.

Zdroj: BBC

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*