Chybělo jen pár metrů a mohlo dojít k obrovské tragédii na přechodu. Toto video by mělo být varováním pro všechny děti

Fotografie: Depositphotos

Není tomu dlouho, co se na youtube objevilo video, které většinu lidí přímo vyděsilo! Když se díváme na podobné scény s dospělými, stojí nám vlasy na hlavě, ale když se díváme na scény s dětmi, tuhne nám přímo krev v žilách.

Autor videa, který jej natočil, je řidič projíždějící kolem incidentu s dětmi. Muž zaznamenal, jak děti přecházejí přes přechod, když se blížily k druhé straně, auto z pravé strany se k nim přiřítilo vysokou rychlostí.

Tragédie může stát za každým rohem

Jak si lze všimnout ve videu, řidič po levé straně na děti zatroubil a děti se díky němu mírně pootočily. To zabránilo mírnému zbrzdění v chůzí a tím pádem i tragické srážce s autem. Na videu lze také vidět, že děti nejsou viníky této situace a zachovaly se správně. Než vstoupily do vozovky, rozhlédly se kolem sebe, což je jistě skvělé.

 

 

Po přejetí červeného auta neviděly jiné auto, které by je mohlo ohrozit. Když děti byly uprostřed přechodu, vyřítilo se ve vysoké rychlosti po pravé straně auto. Řidič si nevšiml malých dětí přecházejících přechod, a rychlostí pokračoval dál v jízdě. Ke skutečné tragédii chyběl jen kousek, ale naštěstí vše dopadlo dobře.

Fotografie: Freepik

Záznam vidělo více než 300 tisíc lidí

Už taková spousta lidí video shlédlo. Mnoho lidí dává vinu dětem, ale je třeba si uvědomit, že každý řidič by měl před přechodem zbrzdit. A to zvláště, když není vidět na začátek přechodu. Tyto situace by měly být neustále zveřejňované a měly by se objevovat i při výuce autoškole. Pokud jste řidičem, musíte myslet na dva až tři kroky dopředu a předvídat, co by se mohlo přihodit.

Zdroj: Onet

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]