19letý Eric trpěl nevyléčitelnou rakovinou mozku. V posledních měsících žil velmi zvláštním způsobem

Fotografie: iStock

Někteří lidé v průběhu dospívání zažívají mnoho nepříjemných situací. Tento mladík onemocněl rakovinou mozku, ale přesto se snažil pomáhat dalším dětem.

Nelehké dětství zažívá mnoho dětí. Šikana, nedbalí rodiče, špatná výchova a mnoho dalších faktorů ovlivňují vývoj dítěte více, než si někteří rodiče myslí. Děti, které vyrůstají v nevhodném prostředí, si nesou následky i do budoucna, ale může se stát, že se z toho poučí a začnou dělat vše pro to, aby nikdo jiný nezažil to, co oni.

Chlapcův život začal velmi brzy

Eric Erdman se narodil o 25 týdnů dříve a kvůli tomu byl v dětství velice často nemocný. Jeho zdravotní problémy mu dospívání příliš neulehčily a ostatní děti se mu začaly posmívat. Tento fakt později přerostl v šikanu, již by si nemělo zažít žádné dítě. Doma se o něj také příliš nestarali a velice často byl doma sám a bez dozoru dospělého člověka.

Rakovina v dětství

V 16 letech mu lékaři diagnostikovali rakovinu mozku. Kvůli tomuto onemocnění podstoupil několik operací a chemoterapie. Později mu však doktoři řekli, že už nemohou udělat nic víc, aby mu pomohli. Ve věku 19 let měl Eric v mozku více než 19 nádorů a zbýval mu pouhý 1 měsíc života.

Eric se rozhodl pomoci

Protože nechtěl poslední měsíc pouze smutnit nad tím, jakou má smůlu, rozhodl se, že chce pomoci ostatním. Založil proto charitativní organizaci Give A Child A Voice. Sám Eric řekl, že i když v životě zažil hodně špatných věcí, stále se mu dostávalo lásky od rodiny, a proto by se chtěl postarat o ostatní děti.

Fotografie: Pixabay

Další organizace s názvem Make A Wish Foundation chtěla Ericovi pomoci s jeho snem. Tím bylo postavit dvě tělocvičny. Jednu na jeho střední škole a druhou tělocvičnu na jiné škole. Tělocvična byla Ericovým oblíbeným místem, kde se cítil v bezpečí a mohl přijít na jiné myšlenky.

Smutná zpráva na sociálních sítích

Jednoho dne se objevila na sociálních sítích smutná zpráva, kterou napsala Ericova teta. Ve zprávě stálo, že předešlý den zemřel její synovec Eric. Zmínila se také o tom, že celé 4 roky statečně bojoval s rakovinou mozku a lidé okolo něj se ho snažili podporovat. Ostatní chtěl naučit to, aby byli také stateční a poprali se se životem tak, jak to nejlépe umí.

Ještě předtím, než Eric zemřel, rozhodl se pro něco, co může udělat jen málo lidí. Kromě toho, že chtěl pomáhat ostatním a že díky němu byly postaveny 2 tělocvičny, rozhodl se po smrti darovat svůj mozek na výzkum. Díky tomu může být zachráněno mnoho dětských životů před tímto zákeřným onemocněním.

Zdroj: PennLive