Dívka měla Downův syndrom a málem skončila v ústavu. Dnes je známá modelka

Tento příběh je ukázkou toho, že i lidé, kteří mají nemoc zvanou Downův syndrom, mají mít šanci na normální život a mohou to rovněž daleko dotáhnout, jako zcela zdraví lidé. Mladá šestnáctiletá slečna Kennedy z Colorada je důkazem toho, že pokud se člověk nevzdá v úvodu, je možné prakticky všechno. Narodila se totiž s Downovým syndromem a dnes je z ní obdivovaná a oblíbená modelka s pevnou fanouškovskou základnou.

Lékaři dívce nedávali šanci

Když se Kennedy narodila, řekli lékaři její matce Renee, že její dcera nebude mít šanci vést kvalitní život a v dospělosti bude odkázaná ve všech směrech na péči ostatních. Žena však tyto řeči dál poslouchat nechtěla a věřila, že její malá holčička vyroste v soběstačnou ženu. Doktoři ji ale doporučili, aby Kennedy umístila do ústavu, kde by se o ni náležitě postarali.

Renee se ale i přes rady odborníků rozhodla dceru neopustit a vychovávala ji jako zcela zdravé dítě. Jiskru naděje ji rovněž vnukla jedna velmi laskavá porodní asistentka, která ji sdělila, že její dcerka je velmi krásná, stejně jako její dítě a zcela jistě má šanci na normální život.

Z nenápadné slečny modelka

Renee ani Kennedy se i přes všechny názory lékařů nevzdávaly. Z malého dítěte tak vyrostla velmi sličná dívka, která dokonce prorazila v modelingu. Pravidelně za prací létá do Hollywoodu a New Yorku a ve volných chvílích tráví čas se svým přítelem Matthewem, který se rovněž narodil s Downovým syndromem.

Kennedy tak dokázala celému světu, že Downův syndrom rozhodně není stigma a dá se s ním žít i velmi kvalitně. Její matka dodnes nemůže zapomenout a pochopit chování lékařů před patnácti lety, kdy její malé dceři nedávali naději na dobrý život. Kromě úspěchu v modelingu je Kennedy oblíbená i na sociálních sítích, kde s lidmi sdílí své fotografie a dodnes získala až 70 000 fanoušků. Tato slečna tak má zaděláno na slibnou budoucnost.

Fotografie: Kennedyjean04

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]