4letá holčička s Downovým syndromem ovládla přehlídkové molo. Tak krásná modelka na světě ještě nebyla

Fotografie: iStock

Časy se mění a lidé s handicapem, kteří se dříve ocitali spíše na okraji společnosti, toho mohou dokázat mnohem víc. Příkladem je tato úchvatná holčička, jež si své povolání nejspíš už zvolila.

Downův syndrom je chromozomální onemocnění, které se projevuje na mentální i fyzické úrovni postiženého. Přestože mají tyto děti průměrně nižší inteligenční kvocient a zpomalený vývoj, mohou při dobré péči vést naprosto plnohodnotný život. Mnozí dostudují i střední školu a najdeme mezi nimi i vysokoškoláky. Na tento syndrom se dnes už nepohlíží jako na odsouzení k životu na okraji společnosti. Naopak, tyto děti více než jiné dokážou svému okolí projevovat velkou lásku a šířit úsměv.

Předvádí už téměř od narození

To dokazuje i čtyřletá Francesca Rausi z Malty, která se věnuje dětskému modelingu. Je natolik okouzlující a bezprostřední, že zasáhne každé srdce v jejím okolí. Modelingu se věnuje už téměř od narození. Její maminka říká, že Francesca modeling miluje a byla prvním batoletem na Maltě, jež se zúčastnilo modelingové soutěže a vyhrálo cenu pro juniorskou topmodelku.

Francesca by se jednou chtěla stát profesionální topmodelkou. Její maminka v tom vidí příležitost, jak mezi veřejností zvýšit povědomí o této nemoci. Francesca se také nedávno setkala se svým starším vzorem. Australská topmodelka Madeline Stuart je totiž první topmodelkou s tímto syndromem, která začala předvádět módu mezi zdravými kolegyněmi.

Chce se zařadit po bok zdravých modelek

„Naším cílem je vytvořit skutečnou inkluzi a pokusit se zapojit všechna různá postižení tím, že prolomíme mentální bariéry těch, kteří považují postižení za limit,“ uvedla organizátorka módní přehlídky Tiziana Randisi. A Francesca se této příležitosti chopila s náležitou profesionalitou. Na módním mole je jako ryba ve vodě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Francesca Rausi (@francescarausi_)

Její kouzelné vystoupení před publikem můžete sledovat ve videu. Roztomilý kukuč, úsměv od ucha k uchu a komunikace s publikem vás zahřejí u srdce. Její bezprostřednost je dojemná a ohromující. To oceňuje i publikum, které nadšeně tleská a vrací jí zpět úsměvy i mávání. Když předvede ještě pár profesionálních póz, publikum se směje a odměňuje ji ještě větším potleskem.

Je vidět, že se postupně dostáváme do bodu, kdy se smazávají některé hranice, jež dříve postižené lidi vylučovaly z života těch „normálních“. Jak dokazuje rozkošná Francesca, lidé s handicapem mají ostatním co nabídnout. Jsou možná trochu jiní, ale vnášejí do našeho světa závan lidskosti. I my díky tomu můžeme na svět kolem nás pohlédnout s větší citlivostí a otevřeným srdcem.

Zdroj: Universomamma

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*