Matka napsala dopis svému gynekologovi. Viní ho, že jí o její dceři při těhotenství neřekl pravdu

Fotografie: Freepik

Těhotné ženy se často setkávají s nepochopením, ba dokonce až s arogancí, pokud se lékaři svěří se svými obavami. Courtney to však nenechala jen tak.

Courtney Williams Bakerová žije na Floridě a ve svém domě vychovává tři krásné dcery. Ovšem na první pohled byste ji možná mezi nejšťastnější maminky světa nezařadili. Nejmladší dcera jménem Emersyn Faith se totiž narodila s Downovým syndromem. Její cesta na svět nebyla lehká a právě na ni si Courtney vzpomněla, když psala dopis svému gynekologovi. Vtiskla do něj opravdu silné poselství a chce se o něj podělit i s ostatními.

Místo podpory se dočkala jen strašení a nepochopení

Šlo o gynekologa, který Courtney Williams Bakerovou provázel celým jejím posledním těhotenstvím. A bohužel to vypadá, že nebyl nadšený z toho, pro co se jeho pacientka rozhodla. Doporučil jí potrat, s tím se ale Courtney nehodlala jen tak smířit.

Fotografie: Freepik

Sama neví, jak lékař na její dopis zareagoval. Nikdy mu nezavolala, aby se ho zeptala. Ovšem podle svých slov věří, že se v tomto případě může stát zázrak. Zázrak, který zprostředkuje Bůh a změní srdce. Právě proto také svůj dopis sdílela mezi mnoha uživateli na sociálních sítích. Chce tak povzbudit a oslovit rodiče, kteří by se mohli dostat do stejné situace, v jaké byla nedávno ona sama. A jak dopis zní?

Žena staví nejdříve na zkušenosti své kamarádky

Dopis začíná jednoduchým oslovením „vážený doktore.“ Courtney poté pokračuje příběhem své kamarádky. Té se také mělo narodit dítě s Downovým syndromem. Když to však její gynekolog na ultrazvuku zjistil, řekl jen: „Je perfektní. A když se poté její syn narodil a lékař si ho mohl prohlédnout přímo na porodním sále, dodal jen: „Jak jsem vám říkal, je dokonalý!“ Tahle zkušenost Courtney Williams Bakerovou hluboce dojala. Ale to nebylo vše.

Fotografie: Pixabay

Zároveň jí totiž připomněla její vlastní krušné okamžiky. V následujících řádcích svému lékaři vyčítá, že k němu přišla v těch nejtěžších chvílích, ale nenašla u něj oporu. Byla vyděšená, nevěděla, co se bude s jejím dítětem dít. A lékař jí místo podpory nabídl řešení její situace potratem. Když mu oponovala, že už pro dítě vybrala jméno, zareagoval otázkou, zda ví, jak takové dítě ovlivní kvalitu jejího rodinného života.

Celá situace mohla být jednodušší

Opakovaně jí prý také navrhoval, aby své rozhodnutí o možném potratu přehodnotila. A Courtney Williams Bakerová se každé další návštěvy začala bát. Což rozhodně není nic, o co by nastávající matka stála. „Bylo pro mě opravdu těžké se s tím smířit, a to jen proto, že jste mi neřekl pravdu,“ píše posléze napřímo svému lékaři. „Pravdu o tom, že je moje dítě dokonalé.“

Fotografie: Unsplash

Dodává, že není naštvaná, ani zahořklá, pouze doopravdy smutná. Ale ne kvůli sobě, ale kvůli lékaři, který se nebojí odsoudit bijící srdce ke smrti. Podle ní se příliš soustředí na detaily ohledně každého dítěte (Courtney konkrétně píše o malých prstíčkách, plicích a uších) a to mu už nedovolí přemýšlet nad životem, jenž se před ním pere o své místo na světě.

Courtney říká, že se lékař mýlí

Na závěr pak dodává, že vše, co lékař říkal, byl omyl. Tvrdil jí, že se kvalita jejího rodinného života sníží, podle ní je ovšem opak pravdou. Malá Emersyn prý změnila život rodiny Bakerových k lepšímu. A nejenom ten jejich. Dotkla se i tisíců dalších, a to prostřednictvím své bezprostřednosti a radosti z maličkostí.

Fotografie: Pixabay

Courtney přiznává, že něco podobného ji naučila cítit právě ona. Dodává také, že ji mrzí to, že se lékař nikdy s její dcerou nesetká. A vyjadřuje přání, aby žádná maminka nemusela prožívat to, co prožívala ona. Lékaři radí, aby každé mamince, které poroste v břiše nový život (byť s Downovým syndromem), řekl jednu krásnou větu: „Vaše dítě je naprosto dokonalé.“

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]