Muž nechápal, proč je jeho žena neustálená unavená. Jednoho dne přišel dříve z práce a vše pochopil

Fotografie: Freepik

Seznámili se, zamilovali, zasnoubili a zjistili, že čekají potomka. Radostná zpráva, která ale velmi rychle obrátila celý jejich svět naruby. 

Tony a Charlotte se stali rodiči velmi brzy. Byla to pro ně radostná, ale zároveň velmi nečekaná zpráva. Oba se na příchod potomka velice těšili, ale nedovedli si představit, jak to všechno budou zvládat. Po narození potomka u nich vše fungovalo tak, jak mělo.

Charlota zůstala doma a starala se o malou dcerku, Tony chodil do práce a vydělával peníze. Jediné, co Tony stále nemohl pochopit, bylo to, proč je Charlotte neustále unavená a mnohdy na Tonyho bez důvodu naštvaná.

Fotografie: Freepik

Dřívější příchod z práce

 Jednoho dne se Tony rozhodl, že odejde z práce dřív a Charlotu tím překvapí. Našel doma v posteli spící Charlotu a jejich malou dcerku. Tonymu se ten pohled tak zalíbil, že vytvořil jejich fotografii. Po chvíli, co je pozoroval, si vlastně uvědomil, jak náročný pro Charlotu celý den musí být.

Pořídil jejich společnou fotografii s dcerkou, kterou následně sdílel na sociálních sítích. K fotografii doplnil text, který následně sdíleli hromady rodičů po celém světě, a mnoho mužů vedl k zamyšlení nad tím, jak na své manželky a matky od svých dětí vlastně pohlížet.

Fotografie: Unsplash

U roztomilé fotky spícího miminka a unavené ženy bylo uvedeno: „Někdy se ženám od nás, mužů, nedostává dostatečného respektu a pozornosti. Pokaždé, když jsem se vracel z práce, viděl jsem jen to, že je Charlotte unavená a nepříjemná. Nechápal jsem proč, vždyť přeci péče o miminko je jednoduchá. Celý den je jen doma, může v klidu sledovat televizi a občas malou nakojí a přebalí. Tak to ale ve skutečnosti není a já si až teď uvědomuji, jak moc jsem byl zaslepený a svou ženu přehlížel.“

Dojemný text u fotografie, který vede k zamyšlení

 Text následně pokračoval: „Každé ráno, když vstávám do práce, je již Charlotte dávno vzhůru a uklízí, abychom se já i dcerka probudili do čistého domova. Pozorně čeká, kdy zaslechne pláč, kterým jí naše malá dává najevo, že je vzhůru a potřebuje ji u sebe. Jakmile se tak stane, s úsměvem jde a postará se o to, aby naše dcerka dostala najíst. Poté si s dítětem hraje, povídá, přebaluje, bez ohledu na to, jestli na to má náladu. Jakmile malá na chvilku usne, Charlotte se opět vrhne do úklidu, vaření, žehlení a praní.

Fotografie: Unsplash

V tom všem shonu, který celý den má, nemá čas na sebe a na to, aby se v klidu najedla. Proto je unavená a bez energie. A já přijdu z práce a ještě ji vynadám za nepořádek, místo toho abych ji obejmul, posadil ke stolu a nabídl jí večeři.

Než se příště začnete rozčilovat, zapřemýšlejte se nad tím, co vše Vaše žena dělá a čeho všeho se vzdala, aby Vaše dítě bylo spokojené. Pro ženu se narozením potomka změnil celý svět. Respektujte matku svých dětí a dopřejte jí potřebný odpočinek!“

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]