Nová metoda silničních pirátů udivuje policii. Používají při ní dokonce svoje děti

Fotograf: Polizei Hessen

Policie hlásí obdržela telefonáty od lidí, kteří se stali oběťmi nové metody silničních pirátů. Nyní proto nabádá veřejnost k opatrnosti na silnicích, výhradně tedy podél nich.

Policie v nedávné době obdržela několik telefonních hovorů od lidí, kteří byli vystaveni novému způsoby záškodnictví pirátů silnic. Údajně se pirát snaží přimět řidiče, aby zastavil. „Nikdy jsem nic takového neviděl, a to mám 40 let zkušeností,” řekl pro média Stefan Dangardt, mluvčí policie. Silniční piráti totiž ve své nové metodě využívají děti, čímž lákají řidiče automobilů k zastavení, aby pak sami mohli nasednout do cizího auta a ukrást ho.

Využívají své děti ve svůj prospěch

Před nějakou dobou přijalo nouzové centrum telefonát od řidiče automobilu, který zastavil pro malého chlapce stojícího nehybně na silnici. Když muž zastavil vozidlo a šel konfrontovat hocha, zaslechl od něho: „Pomozte mi.” Pak se náhle objevili cizí dospělí a škubali za dveře auta, aby se do něj dostali. Řidič naštěstí rychle vběhl zpátky do svého vozu a vyjel bez újmy. V jeho případě alespoň tedy na autě, ale je jisté, že tento incident zanechal nepříjemné šrámy na jeho duši a svědomí.

Další fingovaný případ

Při jiném incidentu spatřil řidič dítě, ženu a muže ležet na kraji silnice, jako kdyby se jim něco stalo. Motorista však ze situace dostal špatný pocit a jel raději dál. Zároveň však zavolal na linku policie, aby šla situaci prošetřit. Do tisku řekl, že dostal podivný pocit v žaludku, jako kdyby jel na horské dráze, ale trochu jinak. Aby totiž leželi 3 lidé na kraji silnice chronologicky vedle sebe a strojově, to mu přišlo úplně absurdní.

silnice auto řidič
Fotografie: Unsplash

Otazník nad metodou silničních pirátů

Policie údajně nenašla žádné osoby, které by s touto podivnou technikou byly spojené, ale apelují na obezřetnost řidičů. Pokud někdo stojí a mává v nouzi, je jasné, že takřka každý zastaví a pomůže. Jestli se vám však situace nezdá a vypadá opravdu herecky, měli byste jet dál a raději zavolat na linku policie. Dle Stefana je také vhodné tuto metodu pirátství sdílet a seznámit i své blízké o těchto nebezpečných situacích, při nichž může dojít nejen ke krádeži auta, ale i k újmě na zdraví.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]