Mezinárodní znak pro potíže s dýcháním zachránil dusící se ženu. Řidič kamionu zastavil v pravou chvíli

Fotografie: Marco 56 / Creative Commons / Attribution 2.0

Řidič kamionu vezoucí cement byl zcela oprávněně nazván hrdinou. Na nic nečekal a doslova přiskočil na pomoc ženě, která se zrovna dusila jídlem z fastfoodu.

Jeff Hanus jel po své obvyklé trase a poslouchal u toho klasickou hudbu. Zahlédl však ženu, která vylezla ze svého vozu a evidentně se dusila, což naznačovala i posunky. Měla totiž jednu ruku na hrdle, a pak zvedla druhou. Tento posunek je mezinárodním znakem pro potíže s dýcháním. Hanus si hned uvědomil závažnost situace, vyskočil ven a pomohl dámě v nesnázích. „Byl jsem ve správný čas na správném místě a jednal jsem naprosto instinktivně,” řekl později.

Zcela instinktivní reakce

Celkově dodává, že by podle něj toto udělal každý. Necítí se být nějakým hrdinou, prostě se jen ocitl ve správné situaci. Začal proto ihned s Heimlichovým chvatem. Stačily tři sevření pod hrudníkem a kousek jídla vyletěl ven. Když byl děsivý moment pryč, řidič doprovodil ženu zpátky do jejího vozu. Tam už na ni dle InsideEdition čekala na zadní sedačce dvě batolata.

Jeff bere celou věc velice pokorně. Žena z Illinois má ale na tento Den díkuvzdání být opravdu za co vděčná. Má dvě zdravé děti, klíčky od SUV německé výroby a hrdinu v pravou chvíli. Tedy, když na tom zrovna závisel její život. Nutno podotknout, že Hanus je bývalý voják, takže jeho rozhodnost dává smysl. „Zatáhl jsem jednou a nefungovalo to. Ale když chcete použít Heimlicha, musíte s tím druhým opravdu škubnout,” podotkl s úsměvem Hanus.

Životní krédo

„Když na mě zamávala, vůbec jsem nad tím nepřemýšlel. Prostě jsem jen vzal klobouk a vyběhl ven, protože převládlo srdce a instinkt,” řekl Hanus pro Fox32Chicago. Rodák z Hazel Crest byl v letech 1987–1988 v aktivní vojenské službě. Jedním z důvodů jeho zájmu o službu bylo, že mu to vždycky šlo ve stresových situacích. „Naším účelem je dělat něco pro druhé, jejich rodiny a komunity, toto je možná největší odkaz této myšlenky,” říká Kristi Minno, mluvčí Ozingy.

Poblíž zkolabované matky se nacházela jen 2letá dcera. Nápadité dítě zabránilo smrti za pět dvanáct

O záchranách v neštěstí se SvětKreativity.cz nezmiňuje poprvé. „Indiáni mají jedno přísloví. Nejde o to, jakou cestou v životě jdeme, ale kolika životů se na ní dotkneme,” říká Hanus. Uvedl, že žena mu poděkovala a odjela pryč ještě před tím, než zjistil alespoň její jméno. Celý incident ale zachytila kamera na jeho palubní desce. Hanuse později vyhledali hráči The Chicago Bulls a dostal od nich za své hrdinství lístky do první řady na utkání.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]