Řidič zastavil autobus a mezi cestujícími vznikl chaos. Když si všimli, co dělá, ihned ho začali natáčet

Fotografie: Depositphotos

Jako hrdina je nyní oslavován řidič městského autobusu, který neváhal pomoci ženě, již ostatní lidé přihlíželi. Vše zachytila kamera.

Jak se ukazuje, ne každý je ochoten pomáhat druhým v nouzi. A tak se i tato nevidomá žena ocitla v nezáviděníhodné situace na přechodu pro chodce. O laskavém činu řidiče autobusu informoval polský deník Genialne. Ten když viděl, že nikdo z kolemjdoucích nereaguje a není ochoten dezorientované ženě pomoci, se sám vložil do akce. Video obletělo sociální sítě a řidič dostal i pochvalu od svého zaměstnavatele.

Zastavil na přechodu, ženě však nikdo nepomohl

Událost se stala v polské Varšavě. Pan Marcin, řidič linkového autobusu 111, neváhal přispěchat na pomoc nevidomé ženě, která stála na kraji silnice, ale nedokázala ji sama přejít. Na záznamu je vidět, jak řidič zastavuje před přechodem, aby mohli přejít chodci. Všimne si však také ženy s bílou holí, jež se pohybuje u přechodu. Nikdo z kolemjdoucích si však ženy nevšímá a nenabídne jí pomoc.

Pan Marcin si tak odepíná bezpečnostní pás a otevírá dveře autobusu. Na kameře pak vidíme, jak přebíhá na druhou stranu ulice. Tady nevidomou ženu vezme za ruku a pomůže jí přejít na druhou stranu. Jak se ukázalo, nevidomá žena byla dezorientovaná a nedokázala rozpoznat, jestli se nachází na přechodu. Když byla bezpečně na druhé straně, srdečně laskavému řidiči poděkovala.

3letého chlapce zapomněli v autobuse, kde volal 2 hodiny o pomoc. Zachránila ho kolemjdoucí žena

Mezi lidmi přibývá lhostejnosti

Na svých facebookových stránkách pak jeho zaměstnavatel zveřejnil video i pochvalu tomuto řidiči, který se zachoval ukázkově. Ačkoliv by bylo rozhodně bezpečnější, pokud by se ženy ujal někdo z kolemjdoucích, aby řidič nemusel opouštět svůj vůz. Záznam z kamery zhlédlo už přes 8 milionů lidí a v komentářích rovněž přispěchali s pochvalami a potleskem pro tohoto všímavého řidiče.


„Bravo panu Marcinovi! Obrovská gratulace!“ zněl jeden z komentářů. „Je smutné, že se dnes chválí něco, co bylo kdysi běžné. Přesto vám blahopřeji k vaší lidskosti,“ upozornil jeden z komentujících na fakt, že lidé jsou stále více lhostejní ke svému okolí. Je tak milé vidět, že naštěstí se stále najdou ti, kteří neváhají pomoci. Na Světě Kreativity jsme rovněž informovali o dalším hrdinném řidiči autobusu, který okamžitě pomohl obtěžované ženě. Vše zachytila kamera.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]