Řidič autobusu přispěchal na pomoc osamocené ženě, po které se sápal oplzlý muž. Zveřejnili video z bezpečnostní kamery

Fotografie: Sasik / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mladá žena si opravdu zhluboka oddechla, když se zbavila dotěrného muže, který ji obtěžoval. Řidič autobusu jí okamžitě přispěchal na pomoc.

Na facebookových stránkách městské autobusové společnosti ve Varšavě byl zveřejněn incident, který se stal na noční lince autobusu. Mladou ženu si vyhlédl muž, jenž ji začal nevybíravě obtěžovat. Přestože mu dala několikrát jasně najevo, aby ji nechal být, muž pokračoval v oplzlém jednání dál. Zoufalé ženě nezbylo nic jiného než se obrátit na řidiče autobusu.

Postavil se mezi ženu a oplzlého muže

Můžete se podívat na záznam z kamery, která je umístěna v autobusu. Noční spoj byl úplně prázdný. Na trasu z Piaseczna do centra Varšavy nastoupila pouze mladá žena a neznámý muž. Ten se nejspíš snažil využít situace, kdy v dohledu nebyli žádní svědci, a začal ženu obtěžovat. Přitom se jí díval na její intimní partie. Žena se slovně bránila a odkázala ho do patřičných míst. S mužem to však ani nehlo.

Už vyděšená žena se tak přesunula ke kabině řidiče a upozornila ho na toto nevhodné chování. Řidič se zachoval ukázkově. Na nejbližší zastávce zastavil vůz, vyšel z kabiny a postavil se mezi ženu a muže. Nařídil mu, aby okamžitě opustil vozidlo. K tomu se však agresor vůbec neměl, a tak řidiči nezbylo nic jiného než zavolat policii.

Řidiči musí řešit nejrůznější situace

Příkazu policejní hlídky se už nevzpíral a k úlevě řidiče i ženy konečně opustil vozidlo. „Řidič ukázal nejen profesionalitu ve své práci, ale i lidskost. Velké díky. Panu Mariuszovi z celého srdce přeji jen to nejlepší,“ napsala později zachráněná žena na dopravní podnik. Hrdinský čin pana Mariuzse tady rozhodně nezapadl a autobusová společnost řidiče za jeho pohotové a profesionální jednání pochválila.

„Každá taková situace nás činí hrdými! Jsme rádi, že máme mezi zaměstnanci lidi, jako je pan Mariusz, již možná zachránili cestujícího před skutečným nebezpečím,“ napsal jeho zaměstnavatel. Pochvalu si vysloužil i od lidí, kteří k příspěvku připojovali komentáře. Práce řidiče v hromadné dopravě tak zdaleka není jen o samotném řízení a dodržování pravidel silničního provozu.

Každý den je trochu jiný a řidiči mohou být postaveni do situací, které musí bez váhání řešit. Na všechno se však zcela připravit nedá. Když ale máte srdce na správném místě, pak je výhoda vždy na vaší straně. V komentářích se také potvrdilo, že obtěžování žen v hromadné dopravě není nic výjimečného, a mnoho z nich tam popsalo vlastní nepříjemnou zkušenost. Ve většině případů se jich však zastal někdo z cestujících nebo samotný řidič.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*