Syn nechal otce samotného ve studeném domě několik týdnů. Dvě opuštěné duše se našly

Fotografie: Depositphotos

Staří lidé jsou často osamělí, i když mají rodiny. Děti a vnoučata na ně nemají čas a navštěvují je méně a méně. Tohoto starého muže nechal jeho syn několik týdnů ve studeném domě samotného.

Stáří může být považováno za období pohody a klidu, ale jsou s ním spojené i zdravotní problémy, finanční potíže a ztráta blízkých. Bohužel je to tak. Zbývá jen přijmout tuto další životní etapu a nespoléhat se příliš na druhé, pokud je to možné. Jak pomoci seniorům, které jejich vlastní děti i vnoučata nenavštěvují a nepečují o ně? Tento muž se dočkal zázraku.

Možná potřebuje pomoct někdo ve vašem okolí

Rozhlédněte se kolem sebe pozorně. Možná potřebuje vaši pomoc soused, který špatně slyší, nebo babička, jež nemá sílu si ani nakoupit. Všechno není vždy na první pohled zřejmé, ale jakmile se s těmito lidmi dáte do řeči, zjistíte, jak jsou osamělí. Spousta seniorů zůstává sama, jejich děti i vnoučata mají své vlastní rodiny a starosti a často na své nejstarší členy rodiny zapomínají. Stejně jako syn muže jménem Stepan Grigoryevich.

Syn nechal otce ve studeném domě

Syn obvykle svému postaršímu otci pomáhal se zásobami na zimu. Jídlo a dřevo byly zásadní k přežití do další návštěvy. Ještě před 5 lety Stepana často navštěvovali syn se snachou, dokonce přivedli i vnuka. V létě je na venkově krásně, na návštěvu s dítětem ideální. Jenže teď už je vnuk dospělý mladý muž a prohánění kachen ho příliš neláká. Stejně tak konverzace se starým dědečkem. Stepan chápal, že mladý muž má spoustu lepších aktivit, než se otravovat se starým dědou.

Jeho vlastní syn ho ale zklamal. Odjel i s rodinou na dovolenou, kterou si o pár týdnů prodloužil. Zapomněl na svého starého otce, který potřebuje pravidelnou podporu, dodávku jídla a dřeva. Pravděpodobně bude muset jít k sousedům a požádat o pár kousků dříví, možná i o jídlo.

Dvě opuštěné duše se našly

Jednoho večera se muž díval z okna a přemýšlel o životě. Najednou si všiml, že se venku děje něco neobvyklého. Vzhledem k tomu, že každý den nezažívá příliš vzrušení, šel se podívat. Našel vyděšené, opuštěné kotě, které by samo v zimě jistě dlouho nepřežilo. Ihned se rozhodl vzít si nebohé stvoření domů, dát mu napít, najíst a zahřát ho. Rozdělil se s ním o poslední plechovku guláše. Bylo jasné, že má majitele. Ale kde? Obojek na krku nepodával žádnou zprávu.

O pár minut později upoutal pozornost starého muže další neobvyklý zvuk před domem. K bráně přijelo auto. Stepan nejdříve doufal, že vykoukne z okna a pozná vůz svého syna, ale byl to někdo cizí. Jak se ukázalo, byli to majitelé zatoulaného kotěte, kteří ho zoufale hledali. Stepan je pozval k sobě a řekl, že má jejich domácího mazlíčka. Nejednalo se však vůbec o kotě, zkrátka to bylo plemeno, které více nedorůstalo, a navíc bylo nesmyslně drahé.

Odměna na sebe nenechala dlouho čekat

Petr, mladý muž v krásném kabátu, se dokonce Stepanovi pokusil vložit do rukou nějaké bankovky za jeho laskavost, ale ten odmítl. Tvrdil, že ho kotě nic nestálo. Nechtělo ani pořádně jíst. Vy tu bydlíte úplně sám? Řekněte mi, jestli něco potřebujete,“ ptal se Petr. „Postavil jsem dům 2 kilometry odtud. Je tam světlo, teplo, voda i jídlo. Zbývá dodělat několik maličkostí. Potřebuji někoho, kdo by tam tak 2 měsíce žil a hlídal, když tam nebudu. Zaplatím vám. Jak se vám líbí taková nabídka?“ pokračoval Petr.

Fotografie: Pexels

Stepan souhlasil. Petr byl sice naprostý cizinec, kterého znal jen pár minut, ale měl pocit, že mu může důvěřovat. Když dorazili na místo, nevěřil svým vlastním očím. To nebyl dům, ale zámek. Svítil jako vánoční stromeček, pro Stepana naprostý zázrak. Petr dal Stepanovi zálohovou platbu na týden. Pokud by něco potřeboval, má se mu ozvat. Půjde-li vše dobře, může jim Stepan v létě pomáhat se zahradou.

Život je plný překvapení

Díky náhodné, šíleně drahé kočce se Stepanovi naprosto změnil život. Do jisté míry si našel novou rodinu. Zažíval klidné stáří v luxusním domě, kde byl všeho dostatek. Pracoval na zahradě, o dům se staral, jak měl, a všichni byli spokojení. Život je plný nečekaných momentů, které mohou člověku změnit život k lepšímu. Snad bude více takových šťastných konců.

Zdroj: Takprosto