Typy otců podle znamení zvěrokruhu. Berani nejsou trpěliví, Raci svoje děti zbožňují

Fotografie: Freepik

Astrologové tvrdí, že znamení zvěrokruhu ovlivňuje celou řadu pochodů u člověka. A ne jinak je tomu prý u mužů, kteří se stanou otci. Bude váš partner jako táta nad věcí, nebo uplatní spíš více přísnosti? To se můžete dozvědět právě teď.

Beran jako otec motivátor

Pánové narození v Beranu se budou ve svých dětech snažit probudit jen to nejlepší. A potomci si mohou být v životě jedním zcela jistí, otec Beran se stane velkou oporou v jakékoliv situaci. Občas ovšem může tento zrozenec bojovat s nedostatkem trpělivosti, proto by ji měl trénovat a prohlubovat.

Býk jako otec ochránce

Muž narozený v Býku bude vždy usilovat o to, aby jeho děti byly v bezpečí. Dá jim také kromě jiného bezmeznou lásku i péči. Občas se ale může chovat tak trochu majetnicky. Rodina je pro Býka vždy na prvním místě, proto se stane prioritou i samotné otcovství.

Blíženec jako otec bavič

Blíženci to většinou s dětmi umí. A ty je za to ohromně milují. S těmito zrozenci je velká zábava. I přesto však od svých potomků vyžadují jistou disciplínu. Najít rovnováhu mezi těmito protipóly je někdy dost složité, Blíženci to ale ovládají dokonale.

Rak jako otec pečovatel

Pro Raky je rodina prioritou, a to ať se jedná o ženu, nebo o muže. Račí zrozenec tu bude vždy pro své milované a klidně jim snese i modré z nebe. Je vždy vůči potomkům laskavý a také starostlivý. Kromě jiného se snaží složité situace vyřešit bez přílišné přísnosti, což děti rozhodně ocení. Vzájemný vztah se tak jedině posílí.

Fotografie: Freepik

Lev jako hrdý otec

Muži narození ve Lvu chtějí ze svých potomků vychovat ty nejlepší bytosti, které budou excelovat ve všem, na co sáhnou. Výchova tedy rozhodně není ochuzena o časté chválení a podporování sebevědomí. Občas má ale Lev tendence své děti rozmazlovat.

Panna jako otec pedant

Muži narození v Panně jsou pragmatičtí a puntičkářští. To se projevuje ostatně i ve výchově jejich dětí. Vyžadují po nich dokonalost v jakémkoliv směru. Otec Panna by se měl ovšem naučit tyto vysoké požadavky vyvažovat i laskavostí, kterou v sobě má. Potomci pak budou s radostí plnit jeho požadavky.

Váhy jsou pro harmonii

Muž narozený ve Vahách by se dal nazvat otcem, který ví, co dělá. Jeho výchova není jen o biči, ale i o cukru. Tyto dva protipóly jsou vždy vyvažované, proto jsou Váhy téměř dokonalými rodiči. Zaměřit by se tito zrozenci měli rozhodně na více empatie, která je přiblíží k potomkům.

Fotografie: Freepik

Štír jako starostlivý otec

Muž narozený ve Štíru se snaží o štěstí svých dětí starat velmi houževnatě. Rozhodně je nerozmazluje, ale není ani příliš přísný. Spíš by se dal nazvat jakýmsi kamarádem pro své potomky. Tento přístup ze Štíra činí v podstatě milionového tátu, na kterého nedají děti dopustit.

Střelec jako otec přítel

Střelec se snaží být pro své děti přítelem, nejen otcem. Na jejich cestě k dospělosti je vždy provází a motivuje k lepším výkonům. Umí být ovšem i přirozenou autoritou, což mu poskytuje určité výhody oproti ostatním.

Kozoroh jako příkladný otec

Muž narozený v Kozorohu se bude snažit být pro své děti vzorem. A také od nich očekává jen to nejlepší. Musí se však naučit dávat jim i trochu více prostoru k sebevyjádření. Někdy je totiž až moc přísný.

Fotografie: Pixabay

Vodnář jako otec nad věcí

Muži Vodnáři by se dali nazvat jako příležitostní otci. Mají své děti velmi rádi, ovšem nehlídají každičký jejich krok úzkostlivě. Dávají spíš prostor pro to, aby byli potomkové sami sebou. Jakési mantinely ale občas neuškodí.

Ryby jsou kreativními rodiči

Pánové narození v Rybách oplývají tvůrčími schopnostmi. Také jsou velmi citliví a laskaví, proto u nich jejich děti najdou vždy pochopení, ať se děje, co se děje. Ryby jsou otcové, kteří rozvíjejí fantazii svých potomků.