Maminka porodila obříka. Sestřičky ho musely hned obléct do velikosti pro sedmiměsíční děti

Fotografie: Bonnie U. Gruenberg / Creative Commons / Attribution 2.0

Bylo to už její třetí dítě. Zatímco předešlí dva synové se ještě vešli váhově do normy, její třetí dítě trhlo rekord. Lékař ani sestry takové dítě ještě neviděli.

Maminka donosila miminko do 38. týdne, pak jí praskla plodová voda a podstoupila akutní císařský řez. Její syn se ihned po porodu stal senzací porodnice. Nikdo z personálu tak velké dítě ještě v životě neviděl. Všichni ho chtěli vidět a vyfotit si tuto raritu, která se objeví jen málokdy. Maminka pak měla plné ruce práce, aby podporovala miminko, protože zpočátku bylo na jednotce intenzivní péče.

Tento obřík vážil 6,4 kg

Cary Patonai věděla, že její miminko bude velké, a proto již v těhotenství lékaři rozhodli, že raději přistoupí k císařskému řezu. To, že její syn nakonec vážil neuvěřitelných 6,4 kg, však nečekal nikdo. Byl tak dvakrát větší než průměrné novorozeně a sestřičky ho musely hned obléct do velikosti, kterou mají sedmiměsíční děti.

Ani na výšku to nebyl žádný drobeček, měřil celých 60,3 cm. V porodnici také museli miminku sehnat větší plenky, tuto velikost tam na novorozeňata jednoduše neměli. Po porodu však chlapeček putoval na jednotku intenzivní péče, měl vysoký krevní cukr a problémy s dýcháním. Maminka měla také poporodní komplikace, ale dělala vše, co bylo v jejích silách, aby mohli být co nejdříve propuštěni z porodnice domů.

Vyšší porodní váha je spojená s komplikacemi

Manželé už mají dva starší syny, kteří při narození vážili 3,7 a 5 kg. Druhý syn byl tedy také velký, ale jejich nejmladší bráška je opravdu trumfnul. Ach můj bože, ten je obrovský! Nikdy jsem neviděl tak velké dítě, nemůžu tomu uvěřit!“ vzpomíná matka na reakce personálu. Minimálně v této porodnici tak překonali rekord a dostali se i do médií.

Za velké se považují ty děti, které váží přes čtyři kila. U nás je rekordmanem chlapeček, jenž vážil 5,5 kg. Vyšší porodní hmotnost však často znamená nemalé zdravotní problémy nejen pro dítě, ale i pro matku. Dvojnásob to platí u obézních žen a žen, jež trpí těhotenskou cukrovkou, což často bývají právě matky s nadváhou. V tomto případě však nakonec porod proběhl bez komplikací, i když se později ukázalo, že pro maminku byl tento porod jejím posledním.

Maminka musela podstoupit odstranění dělohy

Malý Finnley oslavil už jeden rok. Jeho vysoká počáteční váha však na něm už vidět není. Finnleyemu se daří báječně. Problémy má však jeho maminka, která nakonec musela podstoupit odstranění dělohy a momentálně se zotavuje. Svěřila se, že prodělala celkem 19 potratů a tři císařské řezy. Operace pro ni byla jedinou záchranou, jak se zbavit neustálých bolestí a obtíží. Je vděčná za své tři syny a také nastoupila znovu do školy a hodlá si vybudovat novou kariéru.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*