Mladý policista zachránil 3letou holčičku, která přestala dýchat. Musel 2x provést masáž srdce

Fotografie: PhotopiaCZ / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Mladý policejní důstojník z Ohia je nyní oslavován jako hrdina. Podařilo se mu zachránit život holčičce, ke které byl přivolán zoufalými rodiči.

Tady šlo o minuty. O případu duchapřítomné záchrany života informoval deník InsideEdition. Poté, co tříletá holčička upadla a přestala dýchat, vrhl se do její záchrany policista, jenž byl ve službě teprve půl roku. Díky tomu, že byl dobře proškolený, dokázal holčičce poskytnout efektivní první pomoc a při vědomí ji pak předal zdravotníkům, kteří na místo přijeli později.

Zoufalá matka běžela s dcerkou před dům

Policisté na tísňové lince obdrželi telefonát zoufalé matky, jejíž tříletá dcera přestala po pádu a úderu do hlavy dýchat. Neštěstí se odehrálo v Ashlandu v americkém Ohiu a na pomoc byla ihned vyslána nejbližší hlídka. Matka na nic nečekala a s bezvládnou holčičkou v náručí běžela před dům, aby ji mohla policistům rychle předat. Resuscitace se ujal teprve 23letý Soren Osicka.

Ačkoliv není zdravotník, měl velmi dobře natrénováno, jak poskytnout první pomoc. U holčičky tak zahájil masáž srdce. Ta se po krátkém okamžiku probrala a začala dýchat. Poté však opět dýchat přestala. Mladý policista to nevzdával a nakonec se mu podařilo dívku rozdýchat a přivést k vědomí. Celé drama zachytila kamera, kterou měl připevněnou na těle.

Vyděšený muž přivolal hasiče k hořícímu bytu. Obávaný požár byl pouze imitací krbu v televizi

Všichni policisté by měli dobře umět KPR

Holčičku poté předal zdravotníkům, kteří ji převezli na vyšetření do nemocnice. Dívka se plně zotavila a už je se svojí rodinou opět doma. „Zažít něco takového po méně než šesti měsících ve službě je rozhodně něco, na co jsem hrdý, a děkuji Bohu, že jsem byl schopný v tu chvíli správně zareagovat,“ řekl Osicka pro News5Cleveland. Jeho čin rozhodně nezapadl.

Policejní oddělení v Ashlandu jej za tuto záchranu pochválilo a zároveň uvedlo, jak důležité je, aby měli policisté dobrý výcvik v poskytování první pomoci. Jak tento případ dokázal, je to něco, co opravdu zachraňuje životy. Na SvětěKreativity si můžete přečíst o podobné záchraně. Tentokrát budoucí zdravotní sestra zachránila život řidiči, kterému vypovědělo srdce.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]