Prodavačka zachránila ženu před únosci. Zažila scénu jako z kriminálky, zasloužila by si státní vyznamenání

Fotografie: Depositphotos

Scéna jako vystřižená z kriminálního filmu se odehrála na jedné malé čerpací stanici. Mladá pokladní riskovala, aby zachránila ženu, která se stala obětí únosu.

Savannah Pritchett, 24letá pokladní, neměla nejmenší tušení, co ji ten den na její směně čeká. Pracovala na malé benzinové pumpě, kterou měla na starost sama. Nebylo to nijak zvlášť frekventované místo. Když do obchodu vstoupila mladá vyděšená žena, žádný jiný zákazník tam nebyl. Působila velmi nervózně, přišla k Savannah a odvolala ji stranou, aby stály za regálem a nebylo na ně vidět.

Vyděšená žena pokladní požádala o pomoc

Chytila překvapenou Savannah za ruku a poprosila ji o pomoc. Vypověděla, že byla unesena a sexuálně napadena. Čtyři muži na ni čekají v autě a mají u sebe dvě zbraně. Savannah velmi rychle zareagovala. Zamkla přední dveře prodejny a odvedla mladou ženu na toaletu pro zaměstnance v zázemí obchodu. Dala jí svůj mobilní telefon, aby mohla zavolat policii.

Pak se vrátila zpět do obchodu, aby její chování nebylo nápadné a nevzbudila u útočníků čekajících v autě žádné podezření. Ti však mezitím vystoupili z auta a stáli u předních dveří. Podivovali se, proč jsou zamčené. Savannah věděla, že pokud nechá zamčeno a situaci nevysvětlí, bude útočníkům jasné, že se něco děje.

Pokladní zachovala chladnou hlavu, aby nevzbudila podezření

Proto šla s ledovým klidem útočníkům odemknout a vymyslela si výmluvu, proč dveře zamkla. Řekla jim, že mladá žena zrovna dostala svou periodu a že ji musela odvést na záchod a z toho důvodu musela prodejnu na chvíli zamknout. Útočníci se s tímto vysvětlením spokojili a nepojali vůbec žádné podezření. Věřili, že Savannah nemá ponětí, co se tady děje. To už však byla na cestě policie.

Muži zůstali klidní možná i díky tomu, že se s touto pokladní znali. Savannah později vypověděla, že to byli její stálí zákazníci a všechny je znala dlouhou dobu. Čekali, než se mladá žena vrátí z toalety, ale to už naštěstí do obchodu vtrhli ozbrojení policisté. Mladé muže bez většího odporu zatkli. Jednomu útočníkovi bylo 18 let a ostatním třem dokonce pouhých 16 let. U jednoho z nich našli zbraň, druhá pak byla v autě, přesně jak vypověděla oběť.

Mužům hrozí několik let vězení

Napadená mladá žena byla touto čtveřicí unesena již předchozí den a sexuálně zneužita. Útočníci s ní v autě ujeli přes 100 km a i když se jí po cestě několikrát naskytla příležitost o své situaci říct cizím lidem, nikdo z nich jí nechtěl nebo nemohl pomoct. Až tato statečná pokladní se ozbrojených mužů nezalekla a svou duchapřítomností ženu zachránila.

Fotografie: Freepik

Savannah nechce, aby byla pokládaná za hrdinku. Je moc ráda, že jí mohla pomoci a že je mladá dívka zase se svojí rodinou. Podle vyšetřujícího policisty čelí únosci několika vážným obviněním, z únosu, ozbrojené krádeže a sexuálního napadení, z nichž se budou zodpovídat u soudu. Přestože jsou mladiství, hrozí jim několik let vězení. Uživatelé internetu případ nadšeně sledovali a komentovali s tím, že by si mladá prodavačka rozhodně zasloužila státní vyznamenání za pohotovou reakci a odvahu.

Zdroj: Apost

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*