Chlapec uvízl v automatu na hračky a nemohl se dostat ven. Zachránili ho policisté

Fotografie: Depositphotos

Horkou chvilku si museli prožít rodiče malého chlapce, kterému se podařilo nepozorovaně prolézt do automatu plného hraček. Zpátky už to však nešlo.

Deník 24 přinesl zprávu o potížích, jež způsobila zvědavost teprve tříletého chlapce. Tolik se mu líbila hromada plyšáků za sklem automatu, že vymyslel, jak se k nim dostat. Zpátky už to bohužel nešlo. Rodičům nezbylo nic jiného než přivolat policii a doufat, že se jim podaří do automatu dostat. Podívejte se, jak si mladý policista poradil.

Chlapci se zalíbil velký plyšák

Kuriózní situace se stala v jednom obchodním centru v australském Brisbane. Rodina s tříletým Ethanem sem vyrazila na nákupy. U vstupu do centra stál však mimo jiné i automat na hračky. Hromada plyšáků pochopitelně Ethana zaujala a nejvíce pak velký plyšák oblíbené dětské postavičky Hello Kitty. V nestřeženém okamžiku přišel na to, jak se do prodejního automatu vsoukat.

Z prvotní radosti se však stala zapeklitá situace, protože se ukázalo, že nazpátek už chlapec neproleze. Policejní oddělení v Queenslandu na svých facebookových stránkách zveřejnilo nahrávku z celé záchranné akce, kterou po příjezdu natočili policisté. Ethan na ně čekal za sklem automatu. Naštěstí nepanikařil. Rodičům se jej dařilo držet v klidu a byl tak schopen řídit se instrukcemi policisty.

Záchranáři nevěřili svým očím, když prohlíželi tyto kamerové záběry. Jsou pravým důkazem mateřské lásky

Policista nakonec rozbil sklo automatu

Bylo potřeba udržet Ethana v bezpečí, protože policista se rozhodl jedno ze skel automatu rozbít. Požádal ho proto, aby se přesunul do rohu automatu a zakryl si oči. Když mu nehrozilo žádné nebezpečí, policista rozbil plastové sklo a Ethan byl volný. Poté jej z automatu vyzvedl a předal rodičům, kterým se znatelně ulevilo. Malému dobrodruhovi se naštěstí nic nestalo. Ethan není zdaleka prvním dítětem, jemuž se tento husarský kousek povedl.

Je známo, že u těchto typů automatů se menší dítě zvládne otvorem pro výdej hraček protáhnout. Pak se však za ním zavře záklopka a už se nejde dostat zpátky. Rodiče by si tak poblíž těchto lákavých automatů měli děti více hlídat. Jak známo, vynalézavost dětí je opravdu nekonečná. Na SvětěKreativity si můžete přečíst o mnohem dramatičtější záchraně dítěte. Policistka skočila do ledového jezera pro 8letou holčičku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]