Policistka skočila do ledového jezera, aby zachránila 8letou holčičku, pod kterou se probořil led

Fotografie: U.S. Coast Guard / Public domain

Velké štěstí měla holčička, která se šla klouzat na zamrzlé jezírko za domem prarodičů. Když se s ní led prolomil, byla nedaleko policejní hlídka.

Podle webu Police1 se šli sourozenci klouzat na jezírko v blízkosti domu prarodičů. Led však nejspíše nebyl dostatečně pevný a pod dětmi se probořil. Celá situace byla samozřejmě velice nebezpečná, naštěstí se však chlapci podařilo přivolat pomoc, a navíc se poblíž právě nacházela policejní hlídka. Můžete se podívat na celou akci, jak ji zachytila kamera.

Policejní hlídka byla naštěstí poblíž

K nešťastné události došlo v americkém Vermontu. Sourozenci se šli klouzat na jezírko za domem prarodičů. Pod dvěma dívkami se však led prolomil a skončily v ledové vodě. Třetí dítě běželo přivolat dědečka. Tomu se podařilo z vody vytáhnout mladší z dívek, k té starší se však nedokázal dostat. Velkým štěstím bylo, že se nedaleko nacházela jedna policejní hlídka, která byla na místě během pěti minut.

Policistka Michelle Archer se tak ihned vrhla do akce. Na pomoc si vzala lano s plovákem a rychle se snažila k dívce dostat. Níže se můžete podívat na záběry z kamery, kterou měla umístěnou na těle. Podařilo se jí k bezvládné dívce doplavat a vytáhnout ji na břeh. Promrzlá holčička byla v šoku, ale vydávala alespoň zvuky, což bylo dobré znamení. Policistka jí pomohla vykašlat vodu, které se nalokala.

Všichni byli navrženi, aby získali ocenění

Poté si promrzlou holčičky převzal policista Keith Cote a v náručí s ní spěchal do sanitky, která mezitím dorazila. Policistka se pak vrací k dědečkovi a ptá se na stav mladší holčičky. Dědeček ji však ujistí, že ta je sice promrzlá, ale plně při vědomí. Bude se jen potřebovat zahřát. Její starší sestra však byla převezena do nemocnice. Naštěstí neutrpěla vážné následky a po několika dnech se plně zotavila.

Mladá studentka medicíny si všimla řidiče v bezvědomí. Uprostřed silnice mu zachránila život

„Vedení státní policie ve Vermontu pochválilo policisty Michelle Archer a Keitha Cotea a majitele domu za jejich obětavé, hrdinské chování a všem třem bylo doporučeno, aby obdrželi cenu agentury Lifesaving Award,“ uvedla podle webu Wral státní policie. Ani dědečkovo statečné počínání tak neuniklo pozornosti. Pro 80letého muže jistě nebylo jednoduché vytáhnout z ledové vody jednu ze svých vnuček.

Tento případ nakonec dobře dopadl. Všichni by však měli být obezřetní při vstupu na zamrzlé plochy. Za opravdu bezpečnou tloušťku ledu pro jednotlivce se považuje 15 cm. Pokud se na zamrzlé ploše pohybuje více lidí, měl by mít led alespoň 18 cm. Na SvětěKreativity jsme také psali o rybáři, pod kterým se prolomil led. Ten měl velké štěstí, že jej ze břehu viděl kolemjdoucí a mohl zavolat pomoc.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*