Rodičovský instinkt donutil pár zkontrolovat kameru v dětském pokoji. Naskytl se jim mrazivý pohled

Fotografie: Depositphotos

Kamery a různé další přístroje jsou časté doplňky pokojíčků malých dětí. Díky jedné takové kameře rodiče velmi pravděpodobně zachránili svému malému dítěti život.

Moderní doba s sebou přináší i moderní vybavení dětských pokojů. Pomocníci v podobě přístrojů bývají ve spoustě domácností vítanou novinkou. Mezi velmi časté přístroje patří různé chůvičky, či dokonce přímo kamery. Díky nim pak mohou rodiče lépe monitorovat své malé dítě, když spí. Jedna taková kamera přišla rodičům vhod, jelikož jim nejspíše pomohla zachránit život jejich miminka.

Rodiče nainstalovali kameru

Pár měl malé miminko, které nadevše miloval. Jelikož už ale bylo trošičku větší, bylo načase, aby již spalo v postýlce ve svém dětském pokojíčku. Pro jistotu se však jeho rodiče rozhodli, že mu zde nainstalují kameru. Bylo to nejen z důvodu bezpečnosti, ale také proto, že když uslyší nějaké zvuky, mohou se přes kameru podívat, co se děje.

Namátkou se podívali

Jedné noci měli rodiče nějaký divný pocit, a tak se podívali na kameru, zda je vše v pořádku. V tu chvíli zahlédli něco, z čeho byli v šoku. Jejich potomek měl přes hlavu hozenou dečku a nemohl dýchat. Zároveň zrovna miminko začalo křičet a plakat. Okamžitě se tak k němu jeho rodiče vydali, aby ho z této situace dostali a zachránili ho před udušením.

Babička, která šla uložit miminko, nemohla čekat, co se v následujících 2 minutách přihodí

Měli veliké štěstí

Díky instalované kameře, na kterou se mohli podívat, tak rodiče velmi pravděpodobně zachránili své dítě včas. Existuje však spousta případů, kdy rodiče takové štěstí nemají. Spousta specialistů přitom rodiče varuje, aby svým dětem nenechávali žádné hračky a podobné předměty, pokud na ně nevidí. Bez dospělého dozoru totiž může dojít k veliké tragédii, udušení patří mezi velmi časté příčiny smrti malých dětí.

@safesleepabc This baby was saved in time. But not every baby is as lucky. Google ABCs of Safe Sleep. #sids #sidsawareness #pregnant #babysleep #itsbabytime #safety ♬ Lullabies – Yuna

Rodiče video sdíleli

I když byly některé záběry velmi děsivé, rodiče se rozhodli video pořízené jejich kamerou sdílet na sociálních sítích. Snaží se tímto způsobem varovat ostatní rodiče před možným nebezpečím, které může jejich dětem hrozit. Nikdy by si ani nedokázali pomyslet, co by se mohlo stát, kdyby kameru v dětském pokojíčku neměli. Vše je jen důkazem toho, jak rychle může dojít k velikému neštěstí.

Zdroj: Webniusy

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]