Pětiletý chlapec zachránil svoji sestřičku z hořícího domu. Šéf hasičů říká, že něco podobného ještě neviděl

Fotografie: Depositphotos

Pětiletý chlapec ze státu Georgia se probudil kvůli požáru v ložnici. Rozhodně ale nezpanikařil a svým jednáním zachránil celou rodinu.

Chlapec jménem Noah Woods a dalších 7 členů jeho rodiny klidě spali ve svém domě. Ale chlapec se najednou probudil a ucítil kouř v pokoji, který měl společný se svojí sestrou. Té byly v té době pouhé dva roky, takže by sama neudělala asi vůbec nic. Zázrakem bylo, že Noah věděl, co má v této situaci dělat. Zachránil jí život.

Zachránil celou rodinu

Malý Noah vyskočil z postele, popadl svoji sestru do náruče a vyšel z domu otevřeným oknem. Byl to jediný způsob, jak se z domu dostat. Ale chlapec se nezastavil, vrátil se do domu pro psa a vytáhl ho ven. Poté běžel do sousedního domu a vzbudil svého strýčka. Společnými silami zachránili z hořícího domu celou rodinu.

Všem se podařilo opustit dům a nikdo nebyl zraněný. Ale kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby se malý chlapec neprobudil. Protože i jeho rodiče říkají, že je žádný kouř ani plameny neprobudily. Jediné štěstí bylo, že chlapec nezpanikařil a ihned věděl, co má dělat. Ne každé dítě v jeho věku by to totiž zvládlo. Nejen, že zachránil sebe, ale také svoji malou a bezbrannou sestru.

Hasiči z něj byli nadšení

Šéf hasičů Dean James řekl, že existují případy, kdy děti vychovávají celou rodinu. Ale aby se tak dobře dařilo jen pětiletému chlapci, to tedy ještě nikdo neviděl. Podle Deana požár vznikl kvůli přehřátí rozety v Noahově pokoje. Hasiči, kteří ihned přijeli, poskytli Noahovi a dalším členům rodiny první pomoc u lehkých poranění. Všichni přiznávají, že bez Noaha by dost možná už nebyli naživu.

Hasičský sbor dal Noahovi ocenění a především ho jmenoval čestným hasičem a předal mu cenu za záchranu života. Tato cena se běžně uděluje profesionálním záchranářům. Noahova rodina založila sbírku, protože bude potřeba opravdu hodně peněz, aby se dům mohl opravit. Ale naštěstí se našlo hodně dobrých lidí, kteří přispěli.

Zdroj: Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]