V noci létaly oknem kulky. Kocour, který měl být utracen, zachránil život malému chlapci. Jednu schytal místo něj

Fotografie: Depositphotos

O kočkách se říká, že mají devět životů, a tato nebojácná kočka použila jeden z nich, aby zachránila život malého chlapce.

Psi mají pověst záchranářů – a někdy i svých majitelů – ale co kočky? I kočky mohou být hrdinové. Jedna kočka se skutečně stala nejlepším přítelem člověka: Když oknem jedné rodiny proletěla zbloudilá kulka, zrzavý kocour Opie ji sám chytil a zabránil tak zranění tříletého chlapce. Kulka se odrazila od gauče a zasáhla kočku do hlavy, vyletěla z krku, vrátila se do ramene a vyletěla z oblasti žeber v podpaží, řekla majitelka kočky pro televizi Fox43.

Zachránil chlapci život

Matka a majitelka kočky Angelica Sipe z Yorku tvrdí, že její zrzavý kocour Opie „vzal kulku“ za jejího tříletého syna Daemira, když ve čtvrtek brzy ráno proletěl oknem jejího domu zbloudilý projektil. První, co jsem udělala, bylo, že jsem zkontrolovala svého syna a on tvrdě spal. Pak jsem uviděla svou kočku na podlaze a v tu chvíli jsem si uvědomila, že moje kočka byla postřelena,” řekla matka.

Podle majitele měl Opie krev na hlavě, kam kulka vnikla a pak odešla spodkem krku, znovu vstoupila do ramene a pak odešla podpažím, uvedla stanice Fox 43. Nakonec se zasekla do polštáře, jen pár centimetrů od místa, kde spal její tříletý syn Daemire. Matka zpravodajskému kanálu sdělila, že jí kdyby její kocour neležel tam, kde ležel, kulka by jistě zasáhla jejího syna.

Kocoura měla nechat utratit

Veterináři dali Angelice možnost zraněného kocoura utratit, ale ona se rozhodla, že svého kocoura nechá operovat. Nyní je vybaven drenážními hadičkami a obvazy a očekává se, že i přes poškození svalů bude nakonec v pořádku. „Je to malý hrdina mého syna, takže ho potřebuji mít stále u sebe,” řekla Angelica. Účty za veterinární ošetření kocoura dosáhly více než 40 000 korun.

I kočky zachraňují životy

Opie není jediným kočičím hrdinou. Kočky dokáží zachránit situaci stejně dobře jako psi, jako například kočka, která uprostřed noci vzbudila svou rodinu, aby zastavila vetřelce, nebo dokonce kočka, která získala cenu za nejhrdinštějšího … psa. Kočky se také umí chovat velice ochranitelsky. Opieho čin byl hrdinský, stejně jako rozhodnutí jeho rodiny udržet ho naživu a bojovat s jeho zraněními. Doufejme, že se Opie plně uzdraví a že se svým človíčkem budou moci zůstat dlouho, dlouho spolu.

Zdroj: Daily Mail, Fox43

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*