Žena si vzala domů toulavou kočku. Díky svému šestému smyslu jí zvíře zachránilo život

Fotografie: Depositphotos

Britka Sue McKenzie na šestý smysl, který mají především zvířata, nikdy příliš nevěřila. Ovšem právě šestý smysl jejího kocoura ji zachránil před jistou smrtí.

Pověstný šestý smysl, který zvířatům (ale i některým lidem) propůjčuje schopnost vycítit určitou situaci či potenciální nebezpečí, se někdy označuje rovněž jako intuice. Není tajemstvím, že skutečně dobře vyvinutý šestý smysl mají především divoká zvířata. Ovšem ani domácí mazlíčci nezůstali pozadu – ti, kromě potenciálního nebezpečí či predátora, dokáží vycítit i nemoci, které sužují jejich páníčky. Nejinak tomu bylo v případě Sue McKenzie a jejího kocoura Toma.

Rozhodli se adoptovat toulavé kotě

Když Sue McKenzie našla v roce 2005 na svém prahu malé, černobílé kotě, neváhala ani minutu a zvíře si osvojila. Její manžel s tím zpočátku zásadně nesouhlasil. Nicméně kvůli silnému dešti, který ten den sužoval anglické městečko Sconthorpe, se nad kocourkem slitoval a zpět na ulici ho nevyhodil. Kocour, kterému Sue dala jméno Tom, si velmi brzy našel cestu do srdcí obou manželů. Brzy poté, co se Tom trvale „nastěhoval“ k McKenzieovým domů, bylo zřejmé, že si se Sue vypěstovali unikátní pouto.

Fotografie: Freepik

Sue měla tušení, že je Tom jiný než většina koček, s nimiž se do té doby setkala. Její manžel si kocoura nakonec také oblíbil – vyhovovalo mu, že Tom je spíš polodivoká kočka než plně domestikovaná. Kocour totiž po většinu roku preferoval pobyt venku před svým pelíškem v obývacím pokoji. Domů chodil jen sporadicky a příliš se nemazlil. Pohlazení, které jednou za čas vyžadoval, mu plně postačovalo.

Po letech společného soužití se Tom začal chovat divně

Ovšem po deseti letech společného soužití se Tom začal chovat podivně. Z ničeho nic se ke Sue začal lísat a tlapkami a hlavičkou se jí třel o pravé rameno. Takto netypicky se choval celé dva týdny, což Sue značně znepokojovalo. Rozhodla se proto vzít zvíře k veterináři. Ovšem po vyšetření se dozvěděla, že Tom je zcela zdravý. Žena zjištěním nebyla příliš potěšená, protože si stále nedovedla vysvětlit příčinu kocourova chování. Na správnou cestu ji přivedl až onen veterinář, který jí nabídl vysvětlení.

Podle něj se Tom snažil Sue něco sdělit. Žena se nad těmito slovy dlouho zamýšlela, až si uvědomila, že jí „něco“ v pravém rameni tlačí. Zašla proto za svým lékařem, který objevil bulku. Jednalo se o Hodgkinův lymfom čili o rakovinu lymfatické tkáně. Díky včasné operaci, která následovala záhy po vyšetření, a následných chemoterapiích Sue rakovinu bez následků porazila. Za svůj život však vděčí zejména Tomovi, kterému nepřestala být nikdy zavázaná.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]