Test IQ osobnosti: Najděte 2 skryté kočky a odhalte svůj inteligenční kvocient. Jen 10 % Čechů zatím uspělo

test s kočkou, náhled

Pokud jste příznivci optických iluzí, rébusů a hlavolamu, pak jste tady na správném místě. Vaším dnešním úkolem bude kresba rodinného života a kočky.

Vaši kočku možná opravdu milujete. Nejspíš si ale nejste vědomi, jak zajímavého tvora máte vlastně doma. Věděli jste například, že má zvláštní orgán, který jí dovoluje perfektně rozeznávat pachy? Její pachové žlázy se navíc nacházejí ve tvářích, proto se neustále otírá jak o vás, tak třeba o nábytek. Podobně jejich mňoukání je komunikační metoda, kterou si vyvinuli čistě pro dorozumění se s člověkem. Co dalšího se v nich ještě skrývá?

Mimochodník a šanta kočičí

Kočky chodí stejně jako žirafy nebo velbloudi, jedná se o tzv. mimochodníky. Pohybují tedy nejdříve pravými prackami a pak levými. Žádné jiné zvíře se takto nepohybuje. Záleží ovšem také na tempu. Při pomalém pohybu našlapují většinou normálně, při lehkém poklusu právě tímto způsobem. Jejich jazyky jsou tak drsné, že dokáží z kostí slízat i poslední zbytky veškerého masa. Najdete teď na tomto obrázku obě skrývající se kočky?

test s kočkou, zadání

Jestli se vám podaří – většinou to nedá moc práce – zaměstnat kočku přes den aktivitami, bude v noci spát mnohem klidněji. Možná znáte i rostlinu šantu kočičí, po které jsou kočky úplně divé. Podle rozborů má totiž podobné efekty jako LSD nebo marihuana. Chlupáče dovádí k naprostému šílenství, tento efekt ale vyprchá asi po 15 minutách. Pak je proti ní zvíře na několik hodin celkem odolné, i když zůstane rostlina „čichací“ vzdálenosti.

Jak ji najít, když nikde není?

Kočky jsou obecně velmi úzkostlivé ohledně jejich misky na vodu. Ovšem některé ji raději ignorují a nejlépe se jim pije přímo z tekoucího kohoutku. Kromě péče o vlastní srst se kočky totožně starají i o další jedince svého druhu. Někdy dokonce o lidi – olizování tváře nebo nosu není nic zvláštního. Rády také spíš na věcech, které mají stejný pak, jako jejich majitelé – ideálně polštáře nebo špinavé prádlo. Stále nemůžete najít obě? Tady je řešení.

test s kočkou, řešení

Velmi častým místem, kde lze kočku najít, jsou také prádelní koše, zvlášť ty volně přístupné. V zásadě nemají rády otevřené prostoru, kde si nejsou jisty bezpečím. Vyhledávají proto těsnější místa se známým pachem. Jestli ji tedy nemůžete zrovna najít, podívejte se do krabic, tašek a tmavších koutů. Stejně tak si zkuste vzpomenout, jestli jste na chvíli neotevřeli nějakou skříň. Ona jim opravdu stačí vteřinka, aby se tam schovaly, potvůrky.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*