Kocoura nechali doma samotného 10 dní bez jídla a vody. Sousedé zaslechli žalostné mňoukání, po otevření dveří se nestačili divit

Fotografie: Freepik

Spousta lidí má doma zvíře, které mu dělá společnost a radost v životě. Na tohoto kocoura ale zapomněli a omylem ho nechali několik dní doma samotného.

Péče o domácí zvířata není nijak náročná, pokud si pořídíte kočku, psa nebo například hlodavce. Většina domácích zvířat potřebuje pouze určitou stravu, čistou pitnou vodu a přítomnost svého majitele, který s nimi tráví dostatek volného času. Pokud ale člověk opouští svůj byt na delší dobu, měl by existovat někdo další, kdo ví o tom, že v tomto bytě žije také zvíře, o něž by se měl zatím postarat někdo jiný.

Ženu odvezla sanitka do nemocnice

Každému člověku se může stát, že se dostane do nepříjemné situace, kdy je potřeba, aby byl odvezen do nemocnice rychlou záchrannou službou. Pokud majitel bytu není při vědomí, lehce se může stát, že záchranáři přehlédnou zvíře, které se například v bytě nachází, ale před cizími lidmi se schovalo.

V takovém případě poté dochází k neštěstí, jako tomu bylo v tomto případě, kdy kocour zůstal několik dní v bytě sám. Jeho majitelka totiž byla odvezena do nemocnice a nikdo si nevšiml a ani nevěděl o tom, že v bytě s ní žije ještě kocour. Kocour jménem Simon žil doposud spokojeným životem, ale od chvíle, kdy se ocitl v bytě sám, se pro něj stal život utrpením.

O kocourovi nikdo nevěděl

Jelikož žena žila sama a měla v bytě pouze kocoura, nikdo netušil, že se u ní doma nachází nějaké zvíře. Simon byl doposud zvyklý na přísun jídla a vody od majitelky a také na její společnost. Zničehonic se však ocitl v bytě sám, a tak začal mňoukat a snažil se o sobě dát vědět. Jelikož mu nikdo nepřišel na pomoc, jeho volání se stupňovalo a až po 10 dnech sousedé zavolali záchrannou stanici.

Fotografie: Pixabay

Nález opuštěného Simona

Jakmile lidé dorazili do bytu, aby našli kocoura volajícího o pomoc, nalezli zde vystresovaného Simona, kterého ihned převezli na veterinární kliniku. Zde se zjistilo, že má kocour zdravotní problémy a musí se léčit. Jeho ledviny nefungovaly správně, měl problémy se srdcem a také zraněné oko. Jakmile se zjistilo vše, co kocourka trápilo, pustili se veterináři do léčby, jež trvala několik měsíců.

Kocour se dostal do útulku

Během léčby zůstával Simon v útulku a bylo na něm vidět, že se mu stýská po majitelce. Ta si ho ale nikdy nevyzvedla a na kocourovi bylo vidět, že je zklamaný životem. Jednoho dne ale do útulku přišla dívka, již Simon zaujal, a vzala si ho domů do péče k ostatním kočkám, které již vlastní.

Fotografie: Pexels

Zpočátku se Simon choval v novém domově klidně a po většinu času pouze spal, jedl nebo odpočíval. Později se ale rozkoukal a začal běhat po bytě a hrát si s ostatními kocoury. Ráno vždy budí svou novou majitelku a žádá ji o jídlo a celkově je na něm vidět, že se opět cítí šťastně.

Zdroj: Gesellschaft