Popeláři chtěli vyhodit odpadky, z jednoho z pytle uslyšeli zoufalé mňoukání. Našli v něm svázanou kočku

Fotografie: Policie ČR

Zapáchající kontejnery plné odpadu jsou součástí života popelářů. Když se dva z nich vydali na svou každodenní obchůzku, objevili něco děsivého.

Když byli dva popeláři asi uprostřed pracovní doby, náhle uslyšeli podivný zvuk vycházející z jednoho z pytlů na odpadky. Oba muži si uvědomili, že něco není v pořádku, a tak se rozhodli pytel otevřít a zkontrolovat jeho obsah. Když to udělali, nevěřili vlastním očím. Uviděli totiž něco příšerného, na co nikdy nezapomenou.

Hrůzný nález v pytli na odpadky

Dva popeláři, kteří měli v ten den pracovní směnu, objevili v pytli na odpadky kočku. Samo o sobě by to určitě nebylo nic, s čím už se popeláři během svého života nesetkali, ale tato kočka byla v pytli svázaná, a navíc politá benzínem. Byla sice malá a slabá, ale její hlas byl mocný, volala totiž doslova o život.

Tito dva hrdinní pracovníci popelářské firmy Harold Adam Refuse Removal v Readingu odvezli roční kočku do Humane Society of Berks County, kde podle místní lékařky šlo o nejbrutálnější případ týrání, jaký kdy viděla. „Kočka byla v šoku, velmi dehydrovaná, měla podváhu a extrémně nízkou teplotu, která ohrožovala její život,“ sdělila lékařka v rozhovoru.

Jak se kočce podařilo přežít a dýchat v tašce nejméně šest hodin jen benzinové výpary, není jasné. Z jejího kožíšku je sice stále cítit pach nafty, ale vzhledem ke svému neuvěřitelnému příběhu o přežití dostala tato malá dáma jméno „Zázračná Maisy“. Maisy má nyní šanci najít rodinu, která její láskyplné vlastnosti ocení více než její poslední majitelé, a to vše díky těmto dvěma pracovníkům, již vyslyšeli její volání o pomoc.

šedá kočka
Fotografie: Freepik

„Je velké štěstí, že máme členy naší komunity, kterým na těchto milujících stvořeních tolik záleží,“ říká lékařka. Humánní společnost okresu Berks nabízí odměnu 1 000 dolarů (asi 23 000 korun) každému, kdo poskytne informace vedoucí k usvědčení z tohoto trestného činu. Kočku stále trápí zranění, jež utrpěla při onom incidentu s benzinem, a je podvyživená, ale veterináři věří, že se rychle zotaví.

Pomoc není samozřejmost

Kdo by něco takového udělal nevinnému zvířeti? Ovšem místo toho, abychom se soustředili na negativa, měli bychom vzdát hold dvěma popelářům, kteří udělali vše pro záchranu kočičího života. Pokud souhlasíte, neváhejte sdílet tento článek se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: Delbart