Davidova manželka zemřela na rakovinu. O dva roky později dostal dopis, který schovala

Fotografie: Depositphotos

Žena dopis napsala těsně před smrtí a předala ho svojí kamarádce s jasnými instrukcemi. Do rukou manžela ho měla předat ve chvíli, kdy si najde novou lásku.

Brenda Schmitz zemřela v roce 2011 na rakovinu. Zanechala po sobě zdrceného manžela David a čtyři syny. Brenda si přála, aby David nezůstal sám a našel si novou ženu a také matku pro její děti. Dopis obsahuje i pasáž, kde se obrací k jeho nové partnerce. David ho dostal více než dva roky po její smrti, o jeho existenci neměl nejmenší tušení.

Nic netušící vdovec dorazil do rádia

Brendina kamarádka splnila slib a když si David našel novou partnerku, poslala Brendin dopis do rádia. Toto rádio každoročně před Vánoci pořádá čtení vánočních přání. Dělají to už dvacet let, ale takové přání tu ještě nikdy neměli a nejspíš už nikdy mít ani nebudou. Pozvali tak nic netušícího Davida do studia a v živém vysílání mu přečetli dopis od jeho zesnulé ženy. Není třeba dodávat, že to pro něj byl silný okamžik a těžko se bránil slzám.

„Ahoj, jmenuji se Brenda Schmitz. Až dostanete tento dopis, moje bitva s rakovinou vaječníků bude prohraná,“ začíná její dopis. Pokračuje vysvětlením o tom, jaké instrukce dala svojí kamarádce ohledně dopisu. Ten byl napsán necelé dva měsíce před její smrtí. David ho však slyšel o více než dva roky později, když se zamiloval do Jane Abraham a požádal ji o ruku.

Brenda napsala tři poslední přání

Přestože Brenda bojovala s vlastní smrtelností a nevyhnutelným osudem, dokázala se nad to povznést a přemýšlet nad tím, jak bude po její smrti fungovat milovaná rodina. V dopise pro ně měla tři přání, o nichž doufala, že se jim splní. Zdůraznila i to, jak skvělým mužem a otcem David je a v jak nelehké situaci se po její smrti ocitnul.

První přání se týkalo jeho nové ženy, které napsala samostatný dopis: „Chci, aby ji David rozmazloval celý den, nebo ještě lépe, celý víkend. Zaslouží si to, protože bude macechou všem klukům a hlavně dá malému Maxovi mateřskou lásku, již může dát jen ona. Přimějte ji k úsměvu a vězte, že si opravdu vážím všeho, co dělá. Děkuji, miluji tě, ať jsi kdokoli.“

Pro celou rodinu pak vyjádřila druhé přání. Chtěla, aby všichni odjeli na kouzelný výlet: „Na místo, kde si všichni mohou užít vzájemnou společnost jako rodina a vytvořit si vzpomínky, které jim zůstanou navždy. Kéž vám Bůh žehná a udrží vás tam všechny v bezpečí. Díky za to… Brenda.“

Všechna její přání se vyplnila

Třetí přání pak směřovalo ke zdravotnímu personálu, který se o ni v posledních dnech jejího života staral. Přála si pro ně večírek plný jídla a zábavy. Její přání se všechna splnila. Lidé a místní živnostníci, již toto rádio poslouchali, založili sbírku a vybrali dostatek peněz na to, aby celá rodina mohla odjet na výlet do Disneylandu.

David při čtení dopisu nedokázal zadržet slzy. Přestože takový dopis nečekal, prý ho to nakonec vlastně nepřekvapilo. Jeho žena prý takové věci dělala a měla velký dar předvídat. Davidova nová manželka se také, se slzami v očích, svěřila, jak je pro ni důležité, že Brenda jejich svazek schválila a napsala, že ji miluje.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*