Muž tančí před rakví své zesnulé ženy, učitelky. Tu ve třídě zabil „posedlý“ student

Fotografie: Dobrislava / Creative Commons / Attribution 2.0

Obrovská tragédie se odehrála na jedné střední škole. Učitelku španělštiny tu ubodal 16letý student. Její muž jí na pohřbu vyjádřil poctu tancem, který tolik milovala.

Tragédie se odehrála 22. února na soukromé škole Saint-Jean-de-Luz ve Francii. Nic netušící učitelku tu během hodiny napadl její žák před zraky celé třídy a ubodal ji k smrti. Událost otřásla celou Francií a podrobnosti případu se stále vyšetřují. Pohřbu učitelky se zúčastnily stovky lidí a dojemný moment, když její muž začne tancovat před její rakví, nenechá jediné oko suché.

Student jí beze slova vrazil nůž do hrudníku

S obrovským šokem se stále vyrovnávají studenti i rodina Agnes Lassalle. Oblíbená 54letá učitelka španělštiny se stala obětí psychicky narušeného studenta. K incidentu došlo během hodiny španělštiny, kdy k ní 16letý student přistoupil a beze slov jí zabodl nůž do hrudníku. Vážnému zranění na místě podlehla. Ostatní žáci ve třídě, později dostali psychologickou pomoc a vyrovnávat se s touto tragédií budou ještě hodně dlouho.

Později média uvedla, že mladík byl dobrým studentem, který na škole začal studovat v září, a nic nenasvědčovalo tomu, že by se chystal k tak hroznému činu. Zrovna španělština mu však nešla tak, jak si představoval, a cítil vůči učitelce zášť, protože neměl ty nejlepší známky. Zároveň však uvedl, že je posedlý ďáblem a že ho k tomuto činu dovedly hlasy, jež ho nabádaly, aby učitelce ublížil. „Popsal hlas jako sobecký, manipulující… nabádající ho, aby dělal špatné věci,“ řekl na tiskové konferenci žalobce Jerome Bourrier.

Jeho identita vzhledem k jeho věku nebyla prozrazena. Státní zástupce však uvedl, že je schopen nést za své činy trestní odpovědnost a v současnosti je držen ve vazbě. Ukázalo se také, že se v říjnu pokusil o sebevraždu a byl léčen antidepresivy. Jeho duševní zdraví tak bude jistě podrobeno důkladným vyšetřením a podle toho bude i jeho čin posuzován. Na výši trestu si však truchlící příbuzní budou muset ještě počkat.

Dojemné video z pohřbu oblétlo internet

Mezitím proběhl pohřeb oblíbené učitelky, na kterém se sešly stovky lidí. Na sociální síť Twitter se pak dostaly dojemné záběry, na nichž její muž tančí před rakví. Agnes totiž byla velkou milovnicí tance, a její muž jí tak chtěl vzdát poslední poctu. K tančícímu manželovi se brzy přidávají i ostatní účastníci pohřbu a oslavují Agnesinu památku v rytmu krásné francouzské skladby.

„Nikdy jsem neviděl nic tak krásného, ​​dojemného, ​​smutného, ​​laskavého, noblesního, milujícího, odvážného, ​​inteligentního a úžasného jako těchto pár tanečních kroků muže před rakví jeho lásky,“ napsal jeden z komentujících. Podívejte se na dojemné rozloučení se ženou, která se bohužel stala další učitelkou, jež zemřela rukou svého studenta.

Zdroj:

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]