Doktor roztančil nemocnou holčičku její oblíbenou písničkou. Zahrál jí na ukulele a natočil roztomilou reakci

Fotografie: Depositphotos

Pobyt v nemocnici není většinou nic příjemného. A u nemocných dětí to platí dvojnásob. Někdy se však najdou chvilky, kdy všichni zapomenou na nemoc a užívají si radostné chvíle.

Podle výzkumů se u dětí přijatých do nemocnice může později projevit posttraumatická stresová porucha. U dětí pobývajících na jednotce intenzivní péče to může být dokonce až 25%. Pobyt v nemocnici je pro děti nesmírně stresující. Ocitnou se v neznámém prostředí s cizími lidmi a někdy s nimi nemohou být ani jejich rodiče. Je proto dobré vědět, že se personál snaží u dětí snížit stres a pobyt v nemocnici jim maximálně zpříjemnit.

Ukulele si brává skoro na každou směnu

Na ukázku takového laskavého jednání se můžete podívat níže ve videu. Dr. Paulo Martins dělá vše proto, aby malým pacientům pobyt v nemocnici co nejvíce zpříjemnil. A vybral si k tomu svoje oblíbené ukulele, které nosí téměř na každou pracovní směnu. Pacientům pak vždy, když zbyde čas, chodí na pokoje zahrát a rozveselit je.

Hlavní hrdinka videa Sophia Romao Bueno se v nemocnici Ribeirao Preto v Sao Paulu ocitla v loňském roce. Poté, co jí byla diagnostikována histiocytózu z Langerhansových buněk, musela podstoupit chemoterapii. Tato nemoc oslabuje imunitní systém a chová se podobně jako rakovina. Sophia je tedy po léčbě již téměř bez vlasů, ale na její energii a zvědavosti jí to, zdá se, nic neubralo.

Zvědavě na něj čekala na chodbě

Doktor Martins vzpomíná, jak jeden den zahájil své oblíbené hudební kolečko po pokojích pacientů, když si všiml, že jej na chodbě pozoruje malinká holčička. Když pak vyšel z posledního pokoje, holčička stále zvědavě čekala na chodbě a doktora nesměle následovala. Ten pochopil, že by Sophia asi ráda slyšela také nějakou písničku.

Fotografie: Freepik

Zastavili se společně na chodbě a tatínek navrhl písničku, kterou má Sophie moc ráda. Lékař ji naštěstí znal a tak spustil. Sophie ještě nemá ani dva roky a tak tancuje jako roztomilé batole. Pohupuje se v kolenou, zvedá nožičky, chodí sem a tam. Roztomile se rozhlíží po personálu a celou situaci si evidentně užívá.

Sophie už je dávno doma, ale tanec miluje pořád

Lékař vzpomíná, že když písnička skončila, Sophie se na něj neustále dívala a tak ji musel zahrát ještě jednou. A Sophie zase spustila své taneční číslo. V krátkém záběru se také objevují tváře rozesmátých sestřiček. Všichni si tuto chvilku radosti v místě, kde bydlí nemoc, opravdu užívají. A na chvíli tak mohou na všechny starosti zapomenout.

Video od jeho zveřejnění zhlédlo více než 9 milionů lidí. Brazilský lékař pak sklidil od sledujících velký obdiv za to, jak se snaží pacientům zpříjemnit chvilky v nemocnic. Malá Sophie už je z nemocnice několik měsíců, ale její maminka informovala, že láska k tanci jí zůstala. Tancuje prý kdykoliv k tomu dostane příležitost.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*